Vytautas Giedraitis (klarnetas)

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Jaunosios kartos lietuvių klarnetininkas Vytautas Giedraitis (g. 1988) baigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją (V. Žemaičio kl.), 2007-2008 m. mokėsi Paryžiuje (prof. M.Arrignono kl.), stažavosi Danijos karališkoje konservatorijoje (prof. J.Jenseno kl.), šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno doktorantas (LMTA, prof. A. Budrio kl.).

V. Giedraitis yra keturiolikos tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Reikšmingiausi: IV Tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų konkursas “Jurmala 2008”, 38-as “Lyceum Club International de Suisse” tarptautinis kamerinės muzikos konkursas Šveicarijoje, 2012 m. laimėta “Yamaha” fondo stipendija. Klarnetininkas dalyvavo D. Oistracho festivalyje Estijoje, Kauno jaunųjų atlikėjų, Pažaislio, Bistrampolio, “Iš Arti” ir kt. festivaliuose. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu (LNSO), Lietuvos valstybiniu, LMTA simfoniniais, Lietuvos, Pernu (Estija), Kauno ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais. Pasirodymų surengta su LNF kolektyvais – ansambliu “Muzika humana” bei Vilniaus ir Čiurlionio kvartetais. Taip pat solo pasirodymai su Lenkijos jaunimo orkestru “Sinfonia Iuventus”, Batumi miesto simfoniniu orkestru (Gruzija) ir festivalio “Be stogo” jaunimo simfoniniu orkestru “Vilijampolė”.

V. Giedraitis yra vieno brandžiausių ir žymiausių Lietuvos orkestrų, turtinga istorija ir senomis tradicijomis pasižyminčio LNSO klarnetų grupės muzikantas. Kaip orkestro narys jis pasirodė su Baltijos filharmonijos, “Pan-European” ir Europos Sąjungos Jaunimo simfoniniais kolektyvais.

Klarnetininkas groja jaunųjų Lietuvos atlikėjų trio "Claviola" (kiti trio muzikantai  pianistė - Ugnė Antanavičiūtė ir altininkas Jurgis Juozapaitis), su juo dalyvavo konkursuose, festivaliuose, įvairiose Europos šalyse atliko lietuvių kompozitorių kūrinių. Anot muzikos kritikų, “Claviola” patraukia dėmesį aukšta muzikavimo kultūra ir profesionalumu, pranokstančiu įprastą tokiam jaunam amžiui lygį.

2012 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija trio “Claviola” apdovanojo Jaunojo muzikos atlikėjo premija.
2012 m. įrašyta kompaktinė plokštelė su Valstybiniu Vilniaus kvartetu, 2013 m. išleista debiutinė trio “Claviola” kompaktinė plokštelė. V. Giedraitis apdovanotas specialia Prezidento Valdo Adamkaus premija.