Vaclovas Augustinas

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Vaclovas Augustinas (g. 1959) – itin įvairiapusė asmenybė, kuri sėkmingai reiškiasi skirtingose muzikos terpėse. 1981 m. jis baigė Lietuvos muzikos akademijos prof. Hermano Perelšteino choro dirigavimo klasę, 1992 m. – prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos klasę, 1995 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) meno aspirantūrą Kompozicijos katedroje. 1980–1992 m. dirbo „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje, nuo 1992 m. yra Vilniaus savivaldybės kamerinio choro „Jauna muzika“ vyr. dirigentas ir meno vadovas. Groja, kuria muziką roko grupėse „Saulės laikrodis“ ir „Antis“. Šiuo metu V. Augustinas dėsto LMTA kompozicijos, choro dirigavimo, dainavimo ir džiazo katedrose, yra Kompozicijos katedros vedėjas, profesorius. Jis yra Lietuvos kompozitorių sąjungos, Lietuvos chorų sąjungos narys.

Reikšmingiausia ir gausiausia Vaclovo Augustino kūrybos dalis – chorinė muzika. Ji nuolat atliekama Lietuvoje ir užsienyje įvairiuose festivaliuose, koncertuose, chorų konkursuose.

1993 m. kaip kviestinis dirigentas dalyvavo Chorvedžių suvažiavime Växjö, Švedijoje. 1996 m. - chorinio dirigavimo meistriškumo kursų vadovas tarptautiniame festivalyje "XVI Jardanos Coralistas Aragonesas" Borja, Ispanijoje. 1999 m. skaitė paskaitas ir vadovavo seminarui pasauliniame Tarptautinės choro muzikos federacijos simpoziume Roterdame, Olandijoje.

2006 m. pelnė "Mūzų malūno" prizą už koncertinę veiklą. 2010 m. už chorinio meno galių plėtrą ir sakralinės muzikos šiuolaikiškumą V. Augustinas buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.