VDU kamerinis orkestras

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

2010 metais styginių katedros vedėjo, dėstytojo Roberto Bliškevičiaus ir aktyviausių styginių katedros studentų iniciatyva Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje buvo įkurtas kamerinis orkestras.
Pradėjęs savo karjerą kaip studentų kolektyvas, orkestras ilgainiui išaugo. Jo nariai, Muzikos akademijos absolventai, jau tapo profesionaliais muzikantais ir šiuo metu kolektyvas – vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Orkestro įkūrimo tikslas – suburti jauną talentingų ir perspektyvių muzikantų kartą į vieną kolektyvą, kuris galėtų kartu kurti ir reprezentuoti Lietuvą, Kauno miestą, universitetą ne tik gimtojoje šalyje, bet ir už jos ribų.
 

Jau pirmieji koncertai parodė, jog idėja pasiteisino, kolektyvas buvo iškart pastebėtas ir pamėgtas publikos už didžiulį muzikinį entuziazmą, nuoširdų ir profesionalų muzikos perteikimą. Per labai trumpą laiką, dėka Vytauto Didžiojo universiteto, kolektyvas gavo finansinį išlaikymą ir tapo profesionaliu universiteto reprezentaciniu kolektyvu - Vytauto Didžiojo universiteto Kameriniu orkestru.
 

Kolektyvo repertuare gausu įvairių stilių bei žanrų muzikos. Šalia klasikinio repertuaro orkestras yra atviras įvairiems eksperimentams ir drąsiai imasi naujų projektų (koncertuoja su žymiausiais Lietuvos džiazo muzikantais - tarptautiniame festivalyje ,,Muzikos ruduo“ kartu su Liudu Mockūnu (saksofonas), bendradarbiauja su šiuolaikinio šokio kolektyvais - keli projektai su Kauno šokio teatru ,,Aura“ ir t.t.). Nemažą dalį orkestro repertuaro užima šiuolaikinė lietuviška muzika, kolektyvo koncertų inspiruoti Lietuvos kompozitoriai rašo kūrinius orkestro užsakymu, o kai kurie kūriniai yra dedikuoti išskirtinai šiam orkestrui, jauniesiems profesionalams patikima pirmiems atlikti naujus kūrinius.
 

VDU kamerinis orkestras jau turi partnerių ir už Lietuvos ribų. Bendradarbiaujama su projektų vykdytojais iš Vokietijos, Norvegijos, Kipro, Italijos. Orkestras jau koncertavo žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose -  Tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje,  Kompozitorių E.Grygo ir M.K.Čiurlionio muzikos festivalyje, tarptautiniame festivalyje "Muzikos ruduo", tarptautiniame festivalyje "Operetė Kauno pilyje", taip pat ir užsienio festivaliuose: 2012 metų rudenį grįžo iš savo pirmosios koncertinės kelionės į užsienį, kur dalyvavo Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012 Kipro respublikoje, skirto jauniems talentingiems menininkams iš Europos ir Artimųjų Rytų. 2013m. Liepos mėnesį orkestras debiutavo prestižiniame festivalyje Schlezwig-Holstein (Vokietija), kur sužavėjo daugiatūkstantinę publiką.
 

 2013 m. rudenį orkestras pristatė savo pirmąją kompaktinę plokštelę "Ekspresija". Artimiausiuose kolektyvo planuose – antrosios kompaktinės plokštelės leidyba, dalyvavimas žymiausiuose Lietuvos festivaliuose – tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje, festivalyje "Muzikos ruoduo" ir t.t.

Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto Kamerinio orkestro ir solistų koncertas

Solistai: prof. Aleksandras Puliajevas (Vokietija), prof. Rokas Zubovas (VDU MA)

J.S.Bach - Brandenburgiškasis koncertas Nr. 3

L.Boccherini Rondo violončelei ir kameriniam orkestrui C-dur (Allegretto)

J.S.Bach Koncertas BWV 1056 nr.5 f-moll, I dalis

Kamerinės muzikos festivalio ,,Avanti“ atidarymo koncertas, 2014 03 29

VDU Kamerinis orkestras

Meno vadovas ir dirigentas Robertas Bliškevičius

Solistai:

Liudas Mikalauskas (bosas)

Andrius Apšega (baritonas)

Virginija Unguraitytė (fortepijonas)

Margarita Garmutė (smuikas)

Dalyvauja:

Duetas:

Jomantė Šležaitė (sopranas)

Evelina Pilipavičiūtė (fortepijonas)

Instrumentinis trio:

Ernestas Šidiškis (klarnetas)

Laimis Krunglevičius (altas)

Živilė Kudirkaitė (fortepijonas)

Styginių instrumentų kvartetas:

Aistė Mikutytė (I smuikas) Ugnė Gaučaitė (altas)

Paulina Daukšytė (II smuikas) Gintarė Stasiūnaitė (violončelė)

Programoje skamba W.A.Mozart, E.Chausson, B.Britten, M.Ravel, F.Schubert, C.Reinecke, A.Piazzolla, G.Kuprevičiaus, V.Bagdono kompozitorių kūriniai.