Stein Skjervold (baritonas)

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Stein Skjervold (g. 1973, Norvegija) magistro laipsnį įgijo Norvegijos valstybinėje muzikos akademijoje, kur studijavo pas prof. Barbro Marklund bei pasaulinio garso švedų baritoną Håkan Hagegård. Jis taip pat studijavo Griego akademijoje Bergene ir Hochschule für Theater und Musik Hamburge.
Po studijų baigimo Stein Skjervold tapo aktyviu tiek koncertų, tiek operos dainininku. Jis dainavo Norvegijos nacionalinio operos teatro bei daugelio regioninių operos teatrų Norvegijoje pastatymuoe. Steinas taip pat surengė daug rečitalių ir koncertų Norvegijoje ir užsienyje, kurių repertuaras įvairuoja nuo bažnytinės muzikos bei operų arijų iki šiuolaikinės muzikos. Dainininką labiausia domina Lied ir dainos žanras: jis atliko beveik visus pagrindinius vokiškosios Lied tradicijos dainų ciklus, taip pat nemažai skandinaviškų, angliškų, prancūziškų ir rusiškų romansų bei dainų.
Pastaruosius keletą metų Stein aktyviai reišiasi kaip dainininkas ir Lietuvoje, muzikavo su daugybe muzikantų, iš kurių galima paminėti Roką Zubovą, Sonatą Zubovienę, Mindaugą Bačkų, Eglę Andrejevaitę bei kt. Jis dalyvavo daugelyje festivalių, tarp kurių Kuršių Nerijoje vykstantis festivalis Nepaklusniųjų žemė, Giego-Čiurlionio festivalis Kaune, Vox academia festivalis Nidoje, Resurexit festivalis Šiauliuose, Tytuvėnų festivalis bei Čiurlionio festivalis Druskininkuose.


Stein Skjervold koncertavo kaip solistas su chorais, kameriniais ansambliais ir orkestrais, tarp kurių Nacionalinės filharmonijos, Lietuvos valstybinis simfoninis, Lietuvos kamerinis, Šv. Kristoforo kamerinis, Klaipėdos kamerinis orkestrai, Čiurlionio styginių kvartetas, kamerinis ansamblis Vilniaus Arsenalas, Vilniaus choras.


2012 metais už indėlį stiprinant Norvegijos ir Lietuvos kultūrinius ryšius Stein buvo apdovanotas Čiurlionio taure.

Franz Schubert - Schwanengesang: Liebesbotschaft

Franz Schubert - Schwanengesang: Kriegers Ahnung

Kurt Weill - Mack the Knife

Franz Schubert - Am Feierabend

"Sveikintinos dainininko Steino Skjervoldo pastangos sau pačiam ir mums kiek galima plačiau atverti iki galo vis dar nepažintą Schuberto kūrybos, ypač dainų, pasaulį. Jo padainuoti ciklai, su kolegomis praturtinti ir kamerinės muzikos pavyzdžiu, suteikė mums progą vėl pasidžiaugti šviesiu ankstyvojo romantizmo muzikos polėkiu, vėl pajusti turtingą Lied dvasią ir netgi žvilgtelėti į apipintą legendomis asmenišką Schuberto gyvenimą."

FRANZO SCHUBERTO CONTINUUM
SEPTYNIOS MENO DIENOS,  NR. 17 (1031), 2013-04-26
http://www.7md.lt/muzika/2013-04-26/Franzo-Schuberto-continuum

***

ŠILDANČIOS IR GĄSDINANČIOS
FRANZO SCHUBERTO DAINOS  (STEIN SKJERVOLD)
SEPTYNIOS MENO DIENOS, NR. 39 (1007), 2012-11-02
http://www.7md.lt/muzika/2012-11-02/Sildancios-ir-gasdinancios

***

"Tokią dvasinę kelionę, vedančią nuo meilės, vienatvės iki mirties apmąstymų, Steinas Skjervoldas ir Sergejus Okruško išstudijavo, išgyveno ir atsakingai parengė klausytojų teismui. Tai ypatingo meistriškumo ir meninės brandos reikalaujantis dvidešimt keturių dainų ciklas, nes kaskart, su kiekviena daina atlikėjai myli ir nusivilia, klumpa ir keliasi, gimsta ir miršta."

BRANDOS REIKALAUJANTI KELIONĖ
STEINAS SKJERVOLDAS IR SERGEJUS OKRUŠKO ATLIKO FRANZO SCHUBERTO VOKALINĮ CIKLĄ „ŽIEMOS KELIONĖ“
SEPTYNIOS MENO DIENOS NR. 10 (1024), 2013-03-08
http://www.7md.lt/muzika/2013-03-08/Brandos-reikalaujanti-kelione

***

Dainininko pareiga – papasakoti istoriją
Pokalbis su baritonu Steinu Skjervoldu
SEPTYNIOS MENO DIENOS 2008-04-25 nr. 799
http://eia.libis.lt:8080/archyvas/viesas/20110307041034/http://www.culture.lt/7md/?leid_id=799&kas=straipsnis&st_id=8283

****

“Norvegų baritonas stilingai interpretavo tiek pirmąjį, tiek antrąjį, nors būtent H. Wolfo dainos patraukė santūriai atskleistu volfišku humoru ir ironija, gyvai atskleistais dainų herojų charakteriais. Atrodytų, jog vėlyvojo romantinio realizmo atstovo dainas atlikti yra sudėtingiau dėl keblesnio intonavimo, dramatiškesnio estetinio ir stilistinio turinio, tačiau įgimta inteligencija S. Skjervoldui padėjo išvengti deklaratyvaus realizmo ir perteikti vidinį muzikos skaidrumą. Jo dainavimas paliko labai gerą, lengvą ir vientisą įspūdį”

MUZIKOS BARAI 2007
http://www.muzikosbarai.lt/index.php?id=274

***
"Tai puikus klasikine vokalo maniera valdantis dainininkas: išlygintas registru skambejimas, gražus sodrus tembras, ryški psichologine itampa. Dainininko profesionalumas gražiai dera su nuoširdumu. Atlikimui budingas laisves pojutis. Kiekvienas žodis turi savoskambesi ir spalva, savo vieta frazeje, akcenta. Skjervoldui visiškai svetimas sentimentalumas ir paviršutiniškumas. Jis tobulai varijuoja išraiškos priemonemis, tempu, frazuote, todel dramaturginis veiksmas atrodo neitemptas, atskleidžiantis bendra nuotaika."

Profesionaliai ir nuoširdžiai  -  Koncertas "Trys didieji pasaulio B: Beethovenas, Brahmsas, Brittenas"
SEPTYNIOS MENO DIENOS 2006-05-26 nr. 710
http://eia.libis.lt:8080/archyvas/viesas/20110307051222/http://www.culture.lt/7md/?leid_id=710&kas=straipsnis&st_id=5947