Rusnė Mikiškaitė (saksofonas)

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Rusnė Mikiškaitė saksofonu groti pradėjo besimokydama Trakų meno mokykloje (Ričardo Čiupkovo klasė). Dalyvavo Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais konkursuose, tapdama laureate; trečiają vietą užėmė Tarptautiniame konkurse „Gradus at parnasum“; dalyvavo įvairiuose koncertuose bei festivaliuose.
2004 baigė Trakų meno mokyklą ir įstojo į Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatoriją (Albino Pupkevičiaus klasė). Grojo įvairios sudėties ansambliuose, dalyvavo konservatorijos festivaliuose, projektuose, dalyvavo LRT televizijos laidoje apie Vilniaus konservatoriją.

Baigusi konservatoriją, Rusnė įstojo mokytis į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Gavusi Erazmus programos stipendiją, išvažiavo mokytis į Nyderlandų karalystę, Utrechto miestą, kur mokėsi klasikinio saksofono profesoriaus Johan van der Linden klasėje. 

Grįžusi į Lietuvą tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doncertavo su tėvu birbynininku Kastyčiu Mikiška, vargonininkėmis Jūrate Lansbergyte ir Jarūne Barkauskaite, fleitininkais Vytautu Oškiniu bei Marium Pupkovu. Dalyvavo Druskininkų vasaros su M.K Čiurlioniu festivalio koncertuose, grojo Šventų Jonų, Liuteronų ir kitose Lietuvos bažnyčiose, kur skambėjo įvairūs sakralinės muzikos kūriniai, M.K. Čiurlionio kūrinių aranžuotės, A. Piazzollos muzika. 2008 dalyvavo Didžiajame muzikų parade Lietuvos filharmonijoje, kur atliko keletą kūrinių kartu su tėčiu bei vargonininke J. Lansbergyte.

2009 dalyvavo IV-ąjame Šiuolaikinio nekomercinio meno festivalyje „VILNIAUS VEIDAI“, kur grojo Alberto Navicko trumpametražės operos „Kitos trys seserys“ pastatyme, koncertavo su LMTA saksofonų kvartetu; grojo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru "Gaidos" muzikos festivalyje; dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Muzika be sienų“ Druskininkuose.

2011 Rusnė buvo pakviesta į Europos saksofonininkų ansamblį, turintį Europos ambasadoriaus vardą, kuriame groja iš įvairių Europos šalių 12 jaunų saksofonininkų. Su šiuo kolektyvu Rusnė koncertavo Prancūzijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Rumunijoje, Austrijoje, Belgijoje ir Serbijoje.

2013 Rusnė mokytojavo ir koncertavo vasaros mokykloje "Trakų fanfarinė savaitė" bei festivalyje "Mes sveikinam Trakus". 2014 koncertavo tarptautiniame "Sugrįžimų" festivalyje (Vilnius).

Šiuo metu Rusnė studijuoja magistrantūroje Olandijoje, Utrechte. Aktyviai koncertuoja, yra Artez/HKU saksofonininkų orkestro narė, groja kartu su pianistu Thijn Vermeulen bei įvairiais ansambliais.

Faustas Latėnas "Pasodoble"

Fuzzy Bird Sonata I.Run Bird By Takashi Yoshimatsu

Šviesią, mielą nuotaiką sukūrė balandžio 22 d. sopraniniu bei altiniu saksofonu grojusi Rusnė Mikiškaitė, savo kelią pradėjusi Trakų meno mokykloje (Ričardo Čiupkovo klasėje), šiuo metu magistro studijas baigianti Utrechto (Olandija) konservatorijoje, prof. Johanno van der Lindeno klasėje. Beje, Rusnė į savo programą įtraukė ir išradingą, ryškų savo profesoriaus kūrinį „Aria for Bozza“ altiniam saksofonui ir fortepijonui, jo partiją atliko Thijnas Vermeulenas (Olandija). Iš pažiūros trapi, jauna mergina užtikrintai „varinėjo“ pasažus, džiugino klausytojus įvairiais saksofonu išgaunamais efektais, profesionaliai traktavo virtuozinius kūrinius, išpūsdavo ryškias kulminacijas. Įsiminė esto Tõnu Kõrvitso nepaprastai gražus iliustratyvus kūrinys „Sparnai“ altiniam saksofonui ir fortepijonui, pripildytas trapių, subtilių skambesių, galimai imituojančių sparnų plazdėjimą. Gražiai nuskambėjo Eduardo Balsio trys pjesės iš baleto „Eglė žalčių karalienė“ (saksofonui ir fortepijonui aranžavo Rusnės tėtis, žinomas birbynininkas ir pedagogas Kastytis Mikiška). Ypač įspūdingas, kupinas efektų buvo japono Tokashi Yoshimatsu kūrinys „Pūkuoto paukščio sonata“ altiniam saksofonui ir fortepijonui bei olando Jacobo ter Veldhuiso „Meilės sodas“ sopraniniam saksofonui ir magnetofono juostai, kurioje įrašyti paukščių čiulbesiai, žemo vyriško balso tariami garsai, žodžiai ir pan. Rusnė čia pademonstravo ir puikų ansamblio bei ritmo pojūtį. Koncerto kulminacija tapo Astoro Piazzollos „Chin Chin“ altiniam saksofonui ir fortepijonui (aranžavo pati Rusnė) bei bisui su polėkiu atliktas Fausto Latėno „Pasadoblis“.

Visada laukiami, Aldona Eleonora Radvilaitė, 7 meno dienos, 2014 05 16