Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis (fortepijoninis duetas)

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Lietuvos muzikos akademijos absolventų Romualdo Lukošiaus ir Rimanto Jurkonio duetas koncertinę veiklą pradėjo 1981 metais.
Pirmuosiais septyneriais kūrybinio darbo metais duetas atliko A.Vivaldi – J.S.Bach’o, W.A Mozart’o, F. Liszt’o, F.Schubert’o, J.Brahms’o, F.Poulenc’o, S.Rachmaninov’o, C.Saint–Saens’o, W.Lutoslawskio, S.Prokofjev’o, A.Chatchaturian’o, A.Gavrilin’o, B.Kutavičiaus ir kitų kompozitorių kūrinius. Šiuo metu ansamblio repertuarą sudaro pačių ansamblio pianistų įvairių kūrinių transkripcijos ir aranžuotės. 1988 metais pirmą kartą atlikta originali Romualdo Lukošiaus transkripcija G.Rossini muzikos temomis “A la Rossini” pradėjo naują kūrybinį etapą. R.Lukošiaus sumanyti įvairių kompozitorių kūrinių perdirbimai ir aranžuotės, netikėti ir šmaikštūs skirtingos muzikos sugretinimai, improvizacijos, keičiant ritmiką, harmoniją, tempus, vienu metu skambant J.S.Bach’ui su G.Gershvin’u, F.Chopin’ui ir L.Bethoven’ui yra naujų koncertinių programų, vadinamų “Muzikinėmis išdaigomis” pagrindas. Vienu metu skambinamas F.Chopin’as ir L.Bethoven’as; E.Grieg’o muzikos pasažuose pasigirsta D.Ellington’o “Karavanas”, J.S.Bach’as skamba kartu su G.Gershvin’u; N.Paganini variacijas pratęsia W.A.Mozart’as, Ch.Gounod, rusų romansai; A.Rossini uvertiūrų temos persipina melomanams džiaugsmą keliančiame sūkuryje; į A.Gavrilin’o Tarantelą įsijungia J.Brahmsas, C.Saint–Saens’as, J.Straus’as; Ispaniškoje rapsodijoje puikiai dera F.Liszt’as, J Bizet, ispanų dainos. “Muzikinės išdaigos” sulaukė ypatingo klausytojų bei muzikos kritikų pripažinimo ir įvertinimo. Tai skatino tęsti kūrybinius savitos muzikos išraiškos ieškojimus, išmoningai, sąmojingai ir laisvai fantazuoti, pritaikant dviems fortepijonams įvairių epochų bei žanrų muzikos šedevrus, tobulinti atlikimo preciziškumą ir įtaigumą.


Duetas koncertuoja Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, grojo su Lietuvos kameriniu orkestru, vadovaujamu prof. Sauliaus Sondeckio; dalyvauja Lietuvos muzikų sąjungos rengiamuose koncertuose, “Didžiajame muzikų parade 2000” ir “Didžiajame muzikų parade 2002”.


Apie duetą buvo sukurta Lietuvos televizijos laida “Muzikos svetainė”.


R. Lukošius – unikalaus tarptautinio fortepijonų duetų festivalio, rengiamo Šiaulių miesto filharmonijos, iniciatorius ir meno vadovas. Tarptautinio festivalio idėja, realizuota 1995 metais, tapo svarbiu reiškiniu ne tik Šiaulių miestui, bet ir visai Lietuvai. 2003 metais įvyko V-asis tarptautinis duetų festivalis. Greta Lietuvos pianistų - R ir Z.Ibelhauptų, V.Vitaitės ir R.Vaitkevičiūtės, S. ir R.Zubovų, KGrybausko ansamblio - festivaliuose dalyvavo dueto meistrai iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos, Suomijos ir JAV, duetų muzikos klausėsi Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Telšių, Vilniaus, Rygos publika.


Dueto labdaros koncertai įvertinti kasmetinėmis “LIONS” klubo “WE SERVE” koncertų padėkomis.
2003 m. Tarptautiniame pianistų, kamerinių fortepijonų ansamblių, koncertų fortepijonui su orkestru konkurse – festivalyje “Muzika be sienų” (Druskininkai, Lietuva) R. Lukošiaus ir R. Jurkonio duetas tapo Grand Prix laureatu.

Improvizacija nuo E. Grygo iki Tiko-Tiko

Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis atlieka fortepijoninę improvizaciją Vilniaus muzikos mokyklos "Lyra" mokytojų ir mokinių koncerte, skirtame šv. Cecilijos dienai. Koncertas vyko 2010-11-16 PIANO.LT koncertų salėje.

"Kamanės skrydis"

"Barkarolė"

"A la Rossini"

"Žydroji rapsodija"

"Tokata BVP"

"Ispaniškas kapričio"

Prestissimo dalykus jis atliko nepriekaištingai, suteikdamas publikai begalinį malonumą ir dosnią vitamino C porciją. (Tik pabandykite nesijuokti, kai Chopino etiudas ir garsus čigonų romansas skamba vienu metu arba Beethoveno sonata staiga virsta kažkuo visai nebethovinišku).

Daiva Tamošaitytė, Išdaigininkų duetas, Muzikos barai, 2006, lapkritis-gruodis