Išskirtinis apdovanojimas Agatai Daraškaitei

Image

Velso princas Čarlzas įteikė prestižinį Karališkojo muzikos koledžo apdovanojimą

Kovo 12 dieną Londone Velso princas Čarlzas įteikė smuikininkei Agatai Daraškaitei prestižinį Karališkojo muzikos koledžo apdovanojimą už išskirtinius nuopelnus studijų metu - The Queen Elizabeth The Queen Mother Rose Bowl (Karalienės Elžbietos Motinos Karalienės Rožės Taurę). Magistro studijas Agata Daraškaitė baigė 2014 metų liepą. Už savo pasiekimus ji taip pat buvo apdovanota ir The Jacqueline Ward Memorial Prize (Jazqueline Ward memorialiniu prizu), skirtu styginiais instrumentais grojantiems muzikantams.

Iškilmingoje kasmetinėje Karališkojo muzikos koledžo apdovanojimų ceremonijoje Velso princas Čarlzas garbės daktaro vardus įteikė žymiam pianistui ir dirigentui Vladimir Ashkenazy ir pripažintam sopranui Damai Kiri Te Kanawa. Po apdovanojimo ceremonijos įvykusiame trumpame koncerte pasirodė trys labiausiai išskirtinių prizų pelnę koledžo absolventai: Agata Daraškaitė, saksofonininkas Amy Green ir kontrabosininkas Rodrigo Moro Martin.

Agata Daraškaitė - aktyvi kamerinės muzikos atlikėja, turinti išskirtinę aistrą istorinei muzikai. Būtent tai ją įkvėpė įkurti styginių kvartetą, atliekantį klasicizmo ir ankstyvojo romantizmo laikotarpių kamerinius kūrinius tiems laikams būdingais instrumentais. Agata, dar būdama Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleive, kaip solistė debiutavo koncertuodama su Lietuvos kameriniu orkestru ir laimėjo prizus dešimtyje jaunimo konkursų įvairiose Europos šalyse. Daraškaitė jau yra grojusi su Lietuvos valstybiniu simfoniniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais. Sulaukusi keturiolikos, smuikininkė persikraustė į Angliją ir mokėsi Yehudi Menuhin mokykloje, kur jos mokytoja buvo Natalya Boyarsky. Nuo tada ji reguliariai dalyvauja solo ir kameriniuose koncertuose Jungtinėje Karalystėje (Londono Wigmore Hall,  Queen Elizabeth Hall, Cadogan Hall ir kt.). 2009 metais Agatai Daraškaitei buvo suteikta privilegija groti solo (diriguojant Vladimir Jurowski) Londono filharmoninio orkestro festivalyje „Between two worlds: Alfred Schnittke” („Tarp dviejų pasaulių: Alfred Schnittke“), vykusiame Queen Elizabeth Hall. 2012 metais smuikininkė laimėjo Karališkojo muzikos koledžo konkursą, kuris jai suteikė galimybę pasirodyti scenoje kartu su Karališkojo muzikos koledžo simfoniniu orkestru (diriguojant Edward Gardner).

2013 metų vasarą Agata Daraškaitė pradėjo groti Gidono Kremerio vadovaujamame kameriniame orkestre Kremerata Baltica. Kartu su šiuo orkestru atlikėja apkeliavo ne tik Europą, bet ir Vidurio Rytus bei Šiaurės Ameriką.

Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir LMAIC inf.