Lietuvos fleitų kvartetas

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Būsimojo kvarteto nariai Lina Baublytė, Albert Stupak ir Giedrius Gelgotas jau nuo 1990 grojo nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos fleitų trio. Fausta Drūlytė, baigusi Kauno I-ąją muzikos mokyklą ir įstojusi į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prie fleitų trio prisijungė 1996-aisiais.

Kvartetas gerai žinomas Lietuvos klausytojams, yra grojęs ir teberengia koncertus žymiausiose mūsų šalies salėse. Ansamblis taip pat yra koncertavęs Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje. Kolektyvo įrašai dažnai skamba per Lietuvos radijo programas. Visi ansamblio nariai yra tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatai, groję ar tebedirba geriausiuose Lietuvos orkestruose ir ne tik kaip orkestrų artistai, bet ir kaip solistai. Taip pat jie ugdo savo meistriškumą dalyvaudami žymių europos fleitistų pamokose.

G.Gelgotas visus metus mokėsi Londono Karališkojoje akademijoje prof. W.Bennett klasėje bei Wien (Austrija) muzikos universitete prof. B.Gisler-Haase fleitos klasėje. L.Baublytė 2003 metais įgijo Lietuvos Muzikos Akademijos meno licencijato laipsnio diplomą, ji yra dalyvavusi fleitistų A.M.Ebstein (Vokietija) ir Ch.Larde (Prancūzija) meistriškumo kursuose. A.Stupak 2003 metais buvo nuvykęs į W.Bennett vasaros fleitos mokyklą, taip pat baigė studijas Malmo Muzikos Akdemijoje (Švedija) A.Ljungar-Chapelon ir J.Tannander klasėse. F.Drūlytė yra dalyvavusi fleitistų Ph.Bourgogne (Prancūzija), C.Jans (Liuksemburgas) bei W.Bennett (Didžioji Britanija) meistriškumo kursuose.

Kaip ansamblis fleitistai yra dalyvavę C.Hustedt, W.Bennett vestuose fleitos muzikos meistriškumo kursuose. Kvartetas sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose. Tarptautinį pripažinimą jis pelnė 1999 Prancūzijoje, Illzach mieste vykusiame tarptautinės kamerinės muzikos konkurse, kuriame laimėjo trečiąją vietą, prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio interpretaciją bei specialųjį prizą. Kvartetas parengė ir atliko programas “Gaidos”, “Art Genda”, “Musica Ficta”, “Atžalyno”, “Muzikų parado”, IV kamerinės muzikos vasaros festivalyje “Kuršių Nerija”, Biržų muzikos festivaliuose, o taip pat tarptautiniuose festivaliuose “Forte Riga”(Latvija) bei “FIMU 2002” (Prancūzija). Be to kvartetas surengė koncertus daugelyje Europos šalių.

Pagrindinę ansamblio repertuaro dalį sudaro originalūs kūriniai, parašyti fleitų kvartetui, nuo klasikos iki moderniausios šiuolaikinės muzikos.

Rimantas Budriūnas. "Laumžirgiai" / "Dragonflies"