Gleb Pyšniak (violončelė)

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

"...Regis, nėra emocijos, kurios nesugebėtų perteikti šis ugningo temperamento virtuozas, pribloškiantis klausytojus savo technikos arsenalu"- "Lietuvos rytas" 2011

 

Gimęs 1987 metais Vilniuje, Lietuvoje, šiuo metu gyvenantis Austrijoje, Gleb Pyšniak yra vienas ryškiausių savo kartos Baltijos šalių violončelininkų. Būdamas 14 metų kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien muzikas koncertavo tokiose salėse kaip Maskvos Konservatorijos Didžioji salė, Maskvos Konservatorijos Rachmaninovo salė, Vienos Musikverein koncertų salė, Concertgebouw Amsterdame, Hofburgo rūmuose bei Hofburgkapelle Vienoje, Casa da musica Porte , Fazioli koncertų salė, Teatro Verdi Pizoje, Great Guild Rygoje, Edvardo Griego namuose - muziejuje Troldhaugene, Vienos miesto Rotušėje ir kt. Kaip solistas grojo kartu su Maskvos Konservatorijos simfoniniu orkestru, Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Porto simfoniniu orkestru, Vidzemes kameriniu orkestru ir kt.

Atliko solinius bei kamerinės muzikos koncertus Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Kroatijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Lichtenšteine, Ispanijoje, Italijoje, Švedijoje, Danijoje.

Jaunasis violončelininkas dirbo kartu su tokiais pasauliniais meistrais kaip Yo-Yo Ma, Mstislav Rostropovich, David Geringas, Philippe Muller, Heinrich Schiff, Truls Mørk, Philippe Bary, Alexander Boyarsky, Lluis Claret, Dmitri Ferschtman, Michael Flaksman, Johannes Goritzki, Maria Kliegel, Reinhard Latzko, Monika Leskovar, László Mezö, Elena Očic, Miklós Perényi, Jérôme Pernoo, Jeroen Reuling, Gustav Rivinius, Silvija Sondeckienė, Eleanora Testelec, Hege Waldeland ir kt.

Gleb Pyšniak yra daugelio nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatas, tarp jų: IV Tarptautinio Karlo Davydovo violončelininkų konkurso laureatas; VI Tarptautinio Antonio Janigro jaunųjų violončelininkų konkurso I premijos laimėtojas bei specialaus Accord case laimėtojas; VI Tarptautinio August Dombrovski konkurso I premijos laimėtojas bei specialaus žiuri prizo laimėtojas; 2008 metais Lietuvos muzikos aukštųjų mokyklų styginių instrumentų konkurso I premijos laimėtojas; YAMAHA Scholarship Award 2010 laimėtojas; VI Tarptautinio Stasio Vainiūno kamerinės muzikos konkurso laureatas ir kt.

2012 metais tarptautinio festivalio "ISA Prague-Vienna-Budapest" metu kartu su smuikininke Dalia Dėdinskaite už išskirtinį kūrinio Zoltán Kodály Duo op. 7 smuikui ir violončelei atlikimą Gleb Pyšniak buvo apdovanotas "Kodály Award" prizu.

2005 metais Glebui Pyšniak buvo suteikta Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko fondo premija. 2009 Tarptautiniuose meistriškumo „Holland music sessions“ Gleb Pyšniak buvo išrinktas „New Master on Tour“ ir suteikta galimybė koncertuoti garsiausiuose pasaulio koncertų salėse. 2006 Glebą apdovonojo Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

Nuo 1998 metų Gleb Pyšniak mokėsi Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, mokytojos ekspertės Tatjanos Kuc violončelės klasėje. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją , prof. Rimanto Armono violončelės klasę. Šiuo metu studijuoja Vienos Muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete pas prof. Johannes Meissl, bei Vienos Konservatorijoje pas prof. Natalia Gutman. Nuo 2013 metų kartu su fortepijoniniu trio „Vilos Trio“ Gleb Pyšniak yra Europos Kamerinės Muzikos Akademijos ECMA aspirantas.

Lietuvių kompozitoriai

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Noktiurnas

Balys Dvarionas

Pezzo elegiaco, violončelei ir fortepijonui

Anatolijus Šenderovas

Concerto in Do

”Two songs by Shulamith”

”Idyll”

Solo kūriniai

Johann Sebastian Bach

Siuitos Nr. 2, Nr. 3

Benjamin Britten

Solo siuita Nr.1, op 72, 1964 (1966)

Witold Lutoslawski

”Sacher variation”, 1975

Carlo Alfredo Piatti

Capricio Nr. 3 B-dur

David Popper

Etiudas G-dur Nr. 22

Giovanni Sollima

”La Folia”

Kūriniai violončelei ir fortepijonui

Ludwig van Beethoven

Sonata C-dur op. 102

Luigi Boccherini

Sonata G-dur Nr. 3

Sonata A-dur Nr. 6

Johannes Brahms

Sonata e-moll op. 38

Karl Davydov

At the Fountain

Henry Eccles

Sonata g-moll

Gabriel Faure

Elegy

Edvard Grieg

Sonata a-moll op. 36

Jules Massenet

Meditation op.73 iš operos ”Thays”

Astor Piazzolla

Adios Nonino

Le Grand tango

David Popper

Elfentanz

Dmitri Shostakovich

Sonata d-moll op. 40

Adagio

Antonio Vivaldi

Sonata e-moll

Koncertai

Johann Christian Bach

Koncertas violončelei c-moll

Luigi Boccherini

Koncertas violončelei B-dur, G 482

Karl Davydov

Koncertas violončelei Nr. 1 h-moll

Koncertas violončelei Nr. 2 a-moll

Edward Elgar

Koncertas violončelei e-moll, op. 85

Joseph Haydn

Koncertas violončelei C-dur, Nr. 5 H 1

Koncertas violončelei D-dur, Nr. 6 H 2

Édouard Lalo

Koncertas violončelei d-moll, 1877 (Berlin, 1877)

Camille Saint-Saёns

Koncertas violončelei Nr. 1 a-moll

Pyotr Tchaikovsky

Variacijos Rokoko tema / "Variations on the theme of Rococo"

Koncertas Vilniaus paveikslų galerijoje, 2015 02 15

Kamerinės muzikos koncertas "Duettissimo"

ZOLTÁN KODÁLY Duo smuikui ir violončelei op. 7

VYTAUTAS BARKAUSKAS „Duettissimo“, op. 137

MAURICE RAVEL Sonata smuikui ir violončelei

DALIA DĖDINSKAITĖ (smuikas), GLEB PYŠNIAK (violončelė)

Elgar Koncertas violončelei e-moll

Maskvos konservatorijos simfoninis orkestras, dirigentas Andris Vecumnieks, 2009 Maskvos Konservatorijos Didžiojoje salėje

Astor Piazzolla "Le grand Tango"

Gleb Pyšniak ir Linas Dužinskas

E. Grieg Sonata op.36a-moll, II dalis

Darius Mažintas (fortepijonas)

Koncertas Kauno filharmonijoje, 2009 11 12

ANATOLIJUS ŠENDEROVAS

Dvi Sulamitos giesmės

FRYDERYK CHOPIN

Sonata op. 65, g-moll

EDVARD GRIEG

Sonata op. 36, a-moll

ASTOR PIAZZOLLA

Le grand tango

DARIUS MAŽINTAS – fortepijonas

GLEB PYŠNIAK - violončelė

Organizatorius – „Naujoji muzikų karta“

Koncertas E.Grieg'o muziejuje, 2009 07 25

Grieg

Sonata violončelei a-moll, Op. 36

Piazolla

Le Grand Tango

Šenderovas

Dvi Sulamitos giesmės

Gleb Pysniak - violončelė, Ole Christian Haagenrud - fortepijonas

Koncertas Maskvos konservatorijos didžiojoje salėje, 2009 03 19

E.Elgar

Koncertas violončelei ir orkestrui e-moll

Gleb Pysniak(violončelė) Andris Vecumnieks (dirigentas)

Maskvos konservatorijos simfoninis orkestras

Klausant šio jauno muziko grojimą, nesinori analizuoti jo techniką, intonaciją, temperamentą arba dinaminę garso skalę... Tiesiog – klausaisi muzikos ir atlikėjas, kaip magiškas gidas, veda jos labirintais, atskleidžia tos muzikos grožį...

Anatolijus Šenderovas, kompozitorius

Violončelininkas Gleb Pyšniak mane žavi gebėjimu formuoti garsą ir puikiai frazuoti, kaip gerai įvaldęs vokalinę techniką dainininkas. Gleb Pyšniak emocionalus spalvingas atlikimas rodo didžiulį jauno muziko potencialą.

Nomeda Kazlauskaitė, operos solistė

Gleb Pyšniak talentingas daug žadantis jaunas violončelininkas. Jo atsidavimas savo profesijai, darbštumas, valia jau davė puikus rezultatus – eilė pergalių tarptautiniuose konkursuose. Tai puikus kelialapis į gyvenimą. Linkiu jam kuo geriausios sekmės šioje sunkioje profesijoje.

Prof. Silvija Sondeckienė, violončelininkė

…Glebo Pyšniak atliekama muzika jaudina, verčia įsiklausyti, įsistebėti, nenuobodžiauti, violončelės garsai skatina dialogą tarp atlikėjo-kūrėjo ir klausytojo. Tai neužmirštama! …

Sigutė Trimakaitė, dainininkė

... vienas talentingiausių Lietuvos violončelininkų ...

Prof. Rimantas Armonas, violončelininkas

Glebo Pyšniak muzikavimas yra puikus, labai emocionalus, pagavus ir įspūdingas. Savo atsidavimu ir įsijautimu jis man Primena maestro Raimundą Katilių...

Aldona Daučiūnienė

Žavi temperamentas ir emocionalumas, aukščiausio lygio profesionalumas, labai įtikina gilinimasis į kompozitoriaus idėją...

Prof. Birutė Vainiūnaitė, pianistė

Visus pakerėjo nuoširdus menininko bendravimas su Glebu. Pasak liudininkų, visi tik ir girdėjo Yo Yo Ma jam tariamus žodžius: „Puiku!”, „Žavu!”, „Nepakartojama!”. Yo Yo Ma, sužavėtas jaunojo talento, pažadėjo nepamiršti jo ir ateityje - domėtis jo karjera, atsiųsti natų.

Asta Andrikonytė, "Lietuvos rytas", 2001

Imlus, artistiškas, temperamentingas, gerai valdantis savo instrumentą violončelininkas Gleb Pyšniak - vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų menininkų.

Julius Andrejevas, kompozitorius

Švarumas ir galinga ekspresija – Glebo Pyšniak ir Lino Dužinsko pasirodymu baigtas koncertinis sezonas Eufrazijaus bazilikoje. Užvakar vakare vykusiu violončelininko Glebo Pyšniak ir pianisto Lino Dužinsko iš Lietuvos koncertu Porečo Eufrazijaus bazilikoje baigėsi turtingas ir nepaprastai kokybiškas koncertinis šių metų sezonas. Jaunasis lietuvis Porečo publikai pristatė atidžiai ir kruopščiai parengtą muzikinę programą, kurią daugelio susirinkusiųjų malonumui, atliko kokybiškai, parodydamas virtuoziškumą ir meilę savo instrumentui. Glebą Pyšniak Porečo publika turėjo progos išgirsti ir pernai vykusiame 6-ajame tarptautiniame "A. Janigro" violončelininkų konkurse, kuriame jaunasis muzikantas ketvirtojoje kategorijoje laimėjo pirmąjį prizą. Koncertinio pasirodymo pradžioje sugrojo nuostabųjį D. Šostakovičiaus "Adagio", kur jau pačioje rečitalio pradžioje violončelininkas parodė ne tik virtuoziškas muzikos instrumento savybes, bet ir neįtikėtiną švelnumą, šiltumą ir gilumą tono, kuris prasiveržia iš emociškai žvalaus jo muzikavimo. Vėliau buvo atlikta L. van Beethoveno "Sonata C-dur, op. 102, nr. 1". Turint omenyje visiškai rimtą charakterį ir įsiskverbimo į muzikinę medžiagą gilumą, kurio reikalauja Beethoveno sonatų atlikimas, muzikavimas parodė įtikinamą ir galingą šio muzikinio kūrinio išgyvenimo ekspresiją. D. Popperio "Elfentanz op. 39" atlikimas palydėtas didžios rimties ir aukšto profesionalumo strykinio pristatymu, kaip ir A. Šenderovo kompozicija "Dvi Sulamitos giesmės", kuriuos publika palydėjo audringais plojimais. Vėliau buvo atliktos B.Dvariono "Pezzo elegiaco" ir M.K.Čiurlionio "Nocturno", kuriuos atlikdamas violončelininkas parodė gražų toną, lydimą manieringos vaizduotės, bei subtilią dinamiško niuansavimo prasmę, melodingumą ir išlavintą muzikinės frazės jausmą. Koncertinio pasirodymo pabaigoje turėjome progos išgirsti puikųjį A. Piazzolos "Le Grand Tango", kuriame dera senosios argentiniečių tradicijos ir inovaciniai Europos klasikinės muzikos bruožai, kuriuos muzikantai sugrojo įtikinamai, su įkvėpimu ir efektingai, o publika juos apdovanojo ilgais plojimais, taip išprašiusi dar dviejų muzikinių priedų. Šiais metais vykęs 46-asis koncertinis sezonas Porečo Eufrazijaus bazilikoje buvo įvairių rūšių, turtingas ir itin kokybiškas. Buvo surengta 15 koncertų bei Scarlatti savaitė, o išskirtinė padėka tenka austrų Vienna Piano Trio, Internationale Camerati Musicale, Greenwich Trio, Gorano Filipeciaus fortepijono rečitaliui, Viktoro Vidovićiaus ir Carlo Marchiones gitarų rečitaliui, vykusiam per Scarlattijev savaitę, Trio Wanderer ir Glebo Pyšniako koncertui.

Debora Cukola Zeneral

Šventės metu grojo muzikai iš Lietuvos, Dalia Dėdinskaitė ir Gleb Pyšniak, kurie publikai pateikė tobulai išbaigtas klasikinės muzikos interpretacijas.

Lichtensteiner Vaterland, 2009 06 18