Gintaras Rinkevičius

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Vienas žymiausių dirigentų Lietuvoje, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius (g. 1960) yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas. 1996-2003 m. maestro dirbo Latvijos nacionalinės operos meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu, 2007-2009 m. ėjo pagrindinio kviestinio dirigento pareigas.  Nuo 2008 m. Gintaras Rinkevičius yra Novosibirsko akademinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas, taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius. Studijų Sankt Peterburgo ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijose metais tapęs trijų tarptautinių konkursų laureatu, G. Rinkevičius kviečiamas diriguoti žymiems Europos orkestrams, su pasaulinio garso muzikantais yra surengęs pasirodymų prestižinėse koncertų salėse.

G. Rinkevičiaus pasaulinio pripažinimo pradžia – pergalė Tarptautiniame H. von Karajano dirigentų konkurse (1985). Šiandien G. Rinkevičiaus kūrybinėje biografijoje – solidus orkestrų, kuriems maestro dirigavo, sąrašas. Tai Berlyno, Veimaro „Staatskapelle“, Frankfurto prie Oderio, Tamperės, Kopenhagos Tivolio, Sankt Peterburgo filharmonijos, Rusijos nacionalinis ir Rusijos valstybinis, Odensės simfoninis ir kiti orkestrai. Dirigento koncertai surengti garsiausiose koncertų salėse – Kelno filharmonijos, Zalcburgo „Festspielhaus“, Londono „Albert Hall“, Paryžiaus „Champs Elysées“, Barselonos „Paleo della Musica“, Saragosos (Ispanija), Tamperės (Suomija) koncertų salėse, Maskvos filharmonijoje, P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje ir kitose. G. Rinkevičius koncertavo visoje Europoje, Taivane, Honkonge, dirigavo tarptautiniuose festivaliuose, tarp kurių – Niono festivalis Šveicarijoje, „Estorilio pakrantės“ Portugalijoje, „Varšuvos ruduo“ Lenkijoje, „Europamusicale“ Miunchene, Čičesterio Didžiojoje Britanijoje, Šiaurės Vakarų Prancūzijoje. Dirigento pasirodymuose dalyvavo pasaulinį pripažinimą pelnę menininkai V. Urmanavičiūtė-Urmana, S. Larinas, M. Salminenas, B. Maisuradzė, K. Ricciarelli, V. Tretjakovas, J. Bašmetas, P. Donohoe, O. Kaganas, G. Kremeris, D. Geringas, R. Muraro ir kiti. G. Rinkevičius bendradarbiavo su režisieriais F. Zambello, M. Kimele, V. Kairiu, O. Koršunovu, D. Ibelhauptaite, J. Vaitkumi.

Ypatingą vietą G. Rinkevičiaus veikloje užima sceninės muzikos žanrai. Nuo pirmojo operos pastatymo 1987 m. Vengrijos nacionaliniame teatre (W. A. Mozarto „Pagrobimas iš Seralio“) parengta ir įvairių šalių scenose diriguota daugiau kaip dvidešimt operų ir baletų. Maestro yra dirigavęs baletus: P. Čaikovskio „Miegančioji gražuolė“, „Gulbių ežeras“, „Spragtukas“, S. Prokofjevo „Romeo ir Džuljeta“, I. Stravinskio „Šventasis pavasaris“. 1993 m. su Amsterdamo muzikinio teatro trupe pastatė baletą pagal W. A. Mozarto „Requiem“, 1998 m. su G. Bizet opera „Karmen“ debiutavo Geteborgo operoje, o 2006 m. vadovavo G. Bizet operos „Carmen“ premjerai Škotijos operoje. Dirigentas statė operas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, nuo 2003 m. yra kviečiamas diriguoti operos spektakliams Maskvos Didžiajame teatre. Visą pluoštą naujų operų G. Rinkevičius pastatė tapęs Latvijos nacionalinės operos meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu (G. Verdi „Nabucco“, „Aida“, „La Traviata“, R. Strausso „Salomėja“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, „Pikų dama“, D. Šostakovičiaus „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“, W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“ ir kt.), taip pat 2002–2005 m. dirbdamas Malmės operoje vyriausiuoju dirigentu. Daugiau nei 15 operų maestro pastatė su savo vadovaujamu orkestru, pastaruoju metu bendradarbiaujant su režisiere D. Ibelhauptaite ir kostiumų dailininku J. Statkvičiumi – didelio atgarsio sulaukė G. Puccini „Bohema“ (2006), W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“ (2007), S. Sondheimo miuziklas „Svynis Todas – demonas kirpėjas“ (2009).

Už savo kūrybinę veiklą G. Rinkevičius susilaukė ne vieno apdovanojimo. Dirbdamas Latvijoje jis buvo išrinktas Metų dirigentu (1999) bei apdovanotas Latvijos Didžiuoju muzikos prizu (1997, 2000). Savo kolekcijoje turi Lietuvos, Latvijos, Portugalijos ir Norvegijos karalystės ordinus. Lietuvoje jo pasiekimus vainikavo Nacionalinė premija, įteikta 1994 m., taip pat 2010 m. skirtas „Metų šviesuolio“ apdovanojimas.

Carl Orff "Trionfo di Afrodite"

Novosibirsko filharmonija

Tchaikovsky Symphony #5

Novosibirsk Philharonic

E. Grieg. "Per Gunt". Suite Nr. 1, op. 46 S. Rachmaninov. The Rhapsody on a Theme of Paganini, Op. 43

Novosibirsko simfoninis orkestras,

Solistė - Ekaterina Mechetina

Bruckner Symphony # 9 (I,II)

Novosibirsk Philharmonic

Peteris Vasks Koncertas violončelei (1/5-Cantus I)

Dmitry Prokofiev / violončelė

W. A. Mozart: Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 2

Belgrado filharmonijos orkestras,Isabelle Faust - smuikas