Ansamblis „Ainiai“

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Muzikos ansamblis „Ainiai“ susikūrė 1991 metais, Jono Urbono ir Kauno dramos teatro aktoriaus Petro Venclovos iniciatyva. „Ainiai“ – pirmasis profesionalus liaudies muzikos ansamblis, kuris Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę buvo įteisintas kaip biudžetinė įstaiga. Lietuvoje ir svetur šis ansamblis pristato unikalias ir tradicines lietuvių liaudies muzikos programas, autentiškus instrumentus.  Ansamblio koncertuose, edukacinėse ir teatralizuotose programose galima išgirsti apie 20 skirtingų lietuviškų muzikos instrumentų: birbynės, kanklės, ragai, ožragiai, skudučiai, daudytės, tabalai, skrabalai, lumzdeliai, molinukai, džingulis, pliauška ir kiti. Šiais instrumentais atliekamos lietuvių liaudies dainos ir šokiai, taip pat –  originalūs įvairių kompozitorių kūriniai. Visi ansamblio „Ainiai“ muzikantai yra poliinstrumentininkai, groja daugiau nei vienu instrumentu.

Muzikos ansamblis „Ainiai“ gastroliavo Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Anglijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, JAV, Kanadoje, Švedijoje, Belgijoje, Pietų Korėjoje ir kt. Ansamblis glaudžiai bendrauja su įvairiomis bendruomenėmis, išskirtinėmis progomis pasirodydamas išskirtinėse erdvėse. Minėtinos jų – koncertai Anglijos lietuvių bendruomenės namuose, pasirodymas Kovent Gardeno salėje, Beverlly festivalyje (Anglija), Hamburgo (Vokietija) mugėje. Gastrolių Amerikoje metu, po vieno ansamlblio pasirodymo Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus apie ansamblį atsiliepė: „kalbant apie lietuvišką muziką, ansamblis “Ainiai” turėtų būti paminėtas atskirai“.

Ansamblis yra nuolatinis Kauno miesto dienų ir kitų Kauno švenčių dalyvis. Greta koncertų suaugusiems, ansamblis nuo pat savo veiklos pradžios vykdo edukacinę – švietėjišką veiklą, kurią skleidžia Lietuvos mokyklose ir darželiuose. Ansamblyje muzikuoja vienuolika profesionalių muzikos atlikėjų: trys solistai ir instrumentininkai. Nuo 2012 m. pučiamųjų instrumentų orkestras „Ainiai“ yra koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ dalis, ansamblio vadovas – solistas Rytis Janilionis. Šiuo metu svarbiausios ansamblio  „Ainiai“ veiklos kryptys – teatralizuotos muzikinės programos ir aktyvi edukacinė veikla. Itin didelio susidomėjimo ir palankaus žiūrovų vertinimo sulaukė teatralizuotos muzikinės komedijos „Senberniai“, „Ar Amerika pirtyje?!“, edukacinė programos „Lino darbų pasaka“, „Palangos Juzė“, „Piemenėlių dainos“.

Užsienio kompozitorių kūriniai

Luigi Denza

“Funiculi funiculia”

Josif Bank

„Spaudos baliaus valsas“

Jacinto Guerrero

„Kariškas vaizdelis“

Zequinha de Abreu

“Tiko – tiko”

Louis Guglielmi (Louiguy)

„Rožinis gyvenimas“

Alfred Fossen

„Karuselė“

Eduardo di Capua

“Sole mio”

Rodolfo Falvo

“Dicitencello vuje” 

Įvairių lietuvių liaudies dainos ansamblio sudėčiai

Lietuvių kompozitorių kūriniai

Danielius Dolskis

„Su armonika į Braziliją“

„Lietuvaitė“

Jonas Švedas

„Senbernis“

Mikas Petrauskas

„Bernužėli nesvoliok“

Jurgis Gaižauskas

„Sėjau sėjau rūteles“

Eduardas Pilypaitis

„Šventinė polka“

Vytautas Juozapaitis

„Tamošiaus pagavimas“

„Gromatėlę parašiau“

Vytautas Klova

„Ūdrio arija“ iš operos „Pilėnai“

Jonas Urbonas

„Baltų dainos“

Stasys Šimkus

„Kur bakūžė samanota“

Aleksandras Kačanauskas

„Vai gražu“