QuinCelli (violončelių kvintetas)

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

QuinCelli – tai violončelių kvintetas. Pirmas kvinteto koncertas buvo surengtas Pažaislio muzikos festivalyje 2002. 2005 pasikeitė keli ansamblio muzikantai ir repertuaras. Dabar kvinteto repertuare yra  A.Vivaldi ir S. Džoplinas, J.S. Bachas ir N. Rota, H.Vila - Lobas ir A. Piazolla, džiazo kompozicijos, polkos ir valsai ir kt. Ansamblyje groja muzikantai iš Lietuvos nacionalinio simfoninio ir Lietuvos kamerinio orkestrų. Kvintetas ieško naujų raiškos formų, skambėjimo spalvų ir sąskambių tyrumo.

Edmundas  Kulikauskas

Violončelininkas Edmundas Kulikauskas 1979 baigė M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojo R.Armono violončelės klasę. 1979 – 1984 studijavo Maskvos P.Čaikovskio Konservatorijoje pas vieną žymiausių violončelės mokyklos pedagogių - prof. Nataliją Šachovskąją.

Nuo 1989 buvo Lietuvos Valstybinio simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris. 1990 buvo pakviestas dirbti į Valstybinį Lietuvos kvartetą. Nuo 1996 atlikėjas dirba Lietuvos Nacionalinio simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteriu.

Viena iš svarbesnių violončelininko veiklos krypčių – šiuolaikinė lietuvių kompozitorių muzika. Į kompaktines plokšteles Anglijos kompanijos "ASV" ir  Švedijos "BIS" įrašyti lietuvių kompozitorių kūriniai.

Šiuo metu E.Kulikauskas dirba Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre, griežia "Gaidos"šiuolaikinės muzikos ansamblyje bei "Kaskadų" fortepijoniniame trio.

2002 rugpjūčio mėnesį vykusiame IX –ame tarptautiniame J.Bramso konkurse su "Kaskadų" trio atlikėjas laimėjo I-ąją premiją.

Su įvairiais kolektyvais E.Kulikauskas koncertavo daugelyje Europos šalių, Izraelyje, Japonijoje. Nuo 2004 dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Dainius Palšauskas

Gimė 1964, 1982 baigė M.K. Čiurlionio menų mokyklą, 1987 - Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Jaunųjų atlikėjų konkurso ir Tarprespublikinio konkurso Rygoje laureatas. Groja įvairiuose ansambliuose. Padaręs daug radijo ir televizijos įrašų. Nuo 1986 yra Lietuvos kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris.

Lionius Treikauskas

1981 baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Nuo 1979 grojo Lietuvos operos ir baleto teatre, o nuo 1988-ųjų Lietuvos nacionaliniame  simfoniniame orkestro violončelių grupėje.

Grojo įvairiuose muzikiniuose ansambliuose (trio, kvartetai, kvintetai, sekstetai). Koncertuoja daugelyje  Europos šalių. 1993 metais įkūrė Vilniaus styginių kvintetą, kuris jau surengė daugiau nei 700 pasirodymų. Kuria šiam kolektyvui  programas ir aranžuotes. Groja violončelių kvintete QuinCelli. Yra kamerinio ansamblio INTERMEZZO vadovas.

Raimundas Jasiukaitis

Violončelę studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos aspirantūroje pas profesorių M. V. Milmaną. Nuo 1987 - Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas, dabar – koncertmeisterio pavaduotojas. Nuo 1989 yra Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio “Musica Humana” artistas.

R. Jasiukaitis yra grojęs Vilniaus Universiteto “Bancheto musicale”, “Verkių rūmų” ansambliuose. Daugiau, kaip dešimt metų dėstė violončelę B. Dvariono dešimtmetėje vaikų muzikos mokykloje. Su ansambliu “Baltic trio” koncertavo Lietuvoje bei užsienyje. Vilniaus operos ir baleto teatro, “Vilniaus festivalio” bei Lietuvos kamerinio orkestro sudėtyje grojo Lietuvos bei kitų šalių scenose. Su ansambliu “Musica Humana" dalyvavo tarptautiniuose  muzikos festivaliuose. Soliniame atlikėjo repertuare yra žymių baroko epochos bei šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių kūrinių. Dalyvauja styginių kvinteto “Intermezzo” bei violončelių kvinteto QuinCelli koncertinėje veikloje. Su įvairiais kolektyvais  koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse.

Dainius Misiūnas

Gimė 1971, mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje A. Palšausko violončelės klasėje. 1989 Jaunųjų atlikėjų konkurse laimėjo II vietą. Baigė Lietuvos  muzikos ir teatro akademiją prof. S. Sondeckienės violončelės klasę. Dar studijuodamas grojo įvairiuose ansambliuose. Su styginių kvartetu dalyvavo konkurse Londone. Koncertavo Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių.

Baigęs studijas, keletą metų grojo Lietuvos kameriniame orkestre. Šiuo metu dirba Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. Koncertuoja su įvairios sudėties ansambliais.

Lietuvių kompozitoriai

Andrius Kulikauskas

Malda

Užsienio kompozitoriai

Johann Sebastian Bach

Sarabanda

Air

Giovanni Bononcini

Arija iš operos "Griselda"

Goran Bregovich

Tango

Jozsef Cosma

Nukritę lapai

Eumir Deodato

Piece

Gabriel Faure

Ant kranto

Cesar Franck

Angelų duona

Perez Freire

Sleep Blond

Enrique Granados

El Majo Timido

El Tra la la y el punteado

La Maja Dolorosa II 

La Maja Dolorosa  I   

Joseph Kosma

Fallen Leaves

Astor Piazzolla

Tango Contrabahendo

Tango Adios Nonino

Nino Rota

Amarkordas

Domenico Scarlatti

Gia il sole dal Ganga

Heitor Villa-Lobos

3 Bachiana

Antonio Vivaldi

Largo

Duet Andante

Programa Nr. 1

1. A. Vivaldis Allegro

2. D. Skarlatis Gia il sole dal Ganga

3. G. Bonončinis Arija iš operos "Griselda"

4. A. Vivaldis Largo

5. H. Vila-Lobos 3 Bachiana 1d.

6. G. Fore Ant kranto

7. A. Piacola Tango Contrabahendo

8. E. Granados El Majo Timido

9. E. Granados El Tra la la y el punteado

10. A. Piacola Tango Adios Nonino

11. Ž. Kosma Nukritę lapai

12. A. Kulikauskas Malda

13. G. Bregovič Tango

14. P. Freire Miegok šviesiaplauki

15. Z. Koreptos Kaštonai

16. N. Rota Amarkordas

17. A. Deodato Pjesė

18. Neapoliečių l. daina Kregždutė

Edmundas Kulikauskas

Dainius Palšauskas

Lionius Treikauskas

Raimundas Jasiukaitis

Dainius Misiūnas

Dalyvauja:

Solistė Gintarė Skerytė (sopranas)

Kompozitorius Andrius Kulikauskas

Programa Nr. 2

1. Lietuvių liaudies daina

2. J. S. Bachas Sarabanda

3. A. Vivaldis Duetas Andante

4. A. Vivaldis Allegro

5. J. S. Bachas Arija

6. G. Bonončinis Arija iš operos "Griselda"

7. D. Skarlatis Gia il sole dal Ganga

8. J. S. Bachas Sarabanda

9. A.Vivaldis Largo

10. H. Vila-lobas 5 Bachiana Aria

11. G. Fore Ant kranto

12. G. Bregovič Pjesė

13. E. Granados La Maja Dolorosa II

14. E. Granados La Maja Dolorosa I

15. E. Granados El Majo Timido

16. E. Granados El Tra la la y el punteado

17. A. Piacola Adios Nonino

18. A. Kulikauskas Malda

19. C. Frankas Angelų duona

Edmundas Kulikauskas

Dainius Palšauskas

Lionius Treikauskas

Raimundas Jasiukaitis

Dainius Misiūnas

Solistė Gintarė Skerytė (sopranas)