Asmik Grigorian – operos pasaulyje sužibusi nauja žvaigždė iš Lietuvos

Image

Asmik Grigorian triumfavo „Salzburger Festspiele“

2018 m. liepos mėnesį lietuvių operos solistė Asmik Grigorian triumfavo viename svarbiausių pasaulio klasikinės muzikos ir scenos meno festivalių „Salzburger Festspiele“ atlikusi Salomėjos vaidmenį garsaus italų režisieriaus Romeo Castellucci režisuotoje R. Strauss'o operoje „Salomėja“.

Padedama dirigento Franzo Welserio- Mösto ir Vienos filharmonijos orkestro, įkvėpta drąsios režisieriaus interpretacijos Grigorian sukūrė sukrečiantį ir įsimintiną Salomėjos paveikslą. Po premjeros kritikai buvo vieningi – „gimė nauja žvaigždė“.
„Salomėja“ tapo neatsiejama R. Castellucci režisūros ir A. Grigorian artistiškumo jungtimi, kuri įrašė lietuvių sopraną į pasaulio operos žvaigždyną, teigiama „Vilnius City Opera“ pranešime.

Sužavėjusi Zalcburgą, A.Grigorian jau pakviesta dainuoti Salomėją ir Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre. Per artimiausius tris metus ji taip pat dainuos pagrindines partijas Milano „La Scala“, Londono karališkajame „Covent Garden“ teatre, Paryžiaus Bastilijos ir Vienos valstybinėje operose. O ateinantį vasarį solistė pasirodys Vilnius City Operos publikai „Pikų damos“ premjeroje.