Bronzinė batuta - dirigentui Modestui Barkauskui

Image

Sėkmė tarptautiniame Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurse Lenkijoje

Vienas iš 2017 metų Lietuvos ryškiausių pasiekimų klasikinės muzikos interpretacijos srityje neabejotinai yra dirigento Modesto Barkausko laimėta Bronzinė batuta ir 15 tūkst. eurų premija dešimtajame tarptautiniame Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurse.
1979 metais Grezegorzo Fitelbergo studento Karolio Stryjos įsteigtas konkursas pradžioje vyko kas ketveri, o nuo 2007 metų vyksta kas penkeri metai. 2017 metais dalyvauti 10-ajame konkurse buvo atrinkta 50 jaunųjų dirigentų.
Galutiniame balsavime net šimtosios komisijos balo dalys lėmė, kad pirmoji premija ir Auksinė batuta buvo įteikta taivaniečiui Su-Han Yangui, o antroji premija ir Sidabrinė batuta – izraelietei Bar Avni. Tokio rango  tarptautiniame konkurse Modesto Barkausko pelnyta Bronzinė batuta – aukštas tiek dirigento, tiek ir Lietuvos dirigavimo mokyklos pasiekimas bei įvertinimas.
Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurse lietuviams sekasi jau ne pirmą kartą: 2003 metais kitas Juozo Domarko mokinys Modestas Pitrėnas laimėjo Auksinę batutą ir tapo pirmosios premijos laureatu, o 2007 metais į konkurso laureatų šešetuką buvo patekęs Dainius Pavilionis.
Modestas Barkauskas orkestro dirigavimą studijavo pas Joną Aleksą ir Juozą Domarką, o šiam konkursui ruošėsi gerą pusmetį.

LMAIC inf.