I Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas

Image

Pirmą kartą rengiamas konkursas sudomino 180 dalyvių iš 35 pasaulio šalių

2017 metų rugsėjo 16–22 d. pirmąjį kartą rengiamas Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas sulaukė išskirtinio dėmesio: pasibaigus registracijai, jo organizatoriai džiaugėsi net 180 užsiregistravusių dalyvių iš daugiau nei 35 skirtingų pasaulio šalių.
Registracijai dainininkai nuo 18 iki 35 metų turėjo du mėnesius. Organizatorių ir komisijos prašymu, vokalistai turėjo pateikti savo atlikimų video įrašus, kuriuos toliau vertins komisija, iš visų užsiregistravusių išrinksianti 72 verčiausių dalyvauti finaliniame konkurso ture.
Rugsėjį vertinti Tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso dalyvių į Lietuvą atvyks žymiausi savo srities specialistai – operos solistai, pedagogai, vadybininkai. Tai pats maestro Virgilijus Noreika, Asta Krikščiūnaitė (Lietuva), Marjana Lipovšek (Slovėnija), Michèle Crider (JAV), Rudolf Piernay (Vokietija), Robertas Gilderis (Didžioji Britanija). Komisijai pirmininkaus lietuvių kilmės vokiečių sopranas Lilian Sukis (Lijana Šukytė).
„Visi žiuri nariai – žymūs savo srities specialistai. Pats asmeniškai paskambinau ir komisijai pirmininkauti pakviečiau Lijaną Šukytę, kadangi ypatingai vertinu jos dainavimą. Paprastai dainininkai atkreipia dėmesį ne tik į premijos dydį, bet ir tai, kas yra žiuri, todėl mes labai atsakingai rinkomės pavardes“, – sakė maestro Virgilijus Noreika.
Finaliniame konkurso ture geriausi dainininkai pasirodys kartu su orkestru Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Geriausiems dalyviams numatytas solidus, 22 tūkst. eurų prizinis fondas. Ne mažiau svarbus prizas – debiutas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre 2017–2018 metų sezone, kiti koncertiniai prizai.
Nors dabar intensyviai ruošiamasi dar tik pimajam konkursui, tačiau organizatoriai neslepia ambicijų išauginti jį iki tradicinio, prestižinio, kas ketverius metus organizuojamo renginio. „Tikimės, kad konkursas užaugs, dar labiau išsiplės jo geografija. Norime, kad pasaulyje išplistų žinia tiek apie šį renginį, tiek apie maestro Virgilijų Noreiką“, – lūkesčiais dalijosi konkurso organizatorių Všį „Natų knygynas“ direktorius Vygintas Gasparavičius.
Pagrindiniai Tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija. Konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.


VšĮ “Natų knygynas“ ir LMAIC inf.