Judita Leitaitė mini jubiliejų

Image

30-ties metų kūrybinės veiklos sukaktis

Dainininkė Judita Leitaitė mini 30-ties metų kūrybinės veiklos sukaktį. Ta proga kartu su Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“ pristato keturis koncertus „Su meile“, kurie vyks Vilniuje, Alytuje, Raseiniuose ir Šiauliuose.

Šventiniuose koncertuose skambės kūriniai, atspindintys Juditos Leitaitės kūrybinį kelią, tarp jų ir daina, padėjusi tapti pirmojo „Dainų dainelės“ konkurso pirmąja laureate ir atvedusi dainininkę į didžiąją sceną. Koncertuose pasirodys ir jos dukra, smuikininkė Paulina Daukšytė, šiuo metu studijuojanti Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje Kaune.
Solistė, tarptautinių konkursų laureatė mecosopranas Judita Leitaitė dainavimo studijas baigė tuometinėje Lietuvos konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), vėliau tobulinosi Zalcburgo Mocarteume pas žymius vokalo pedagogus Elisabeth Schwarzkopf, Carlo Bergonzi ir Tomą Krausą.

Solistė yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, ypač dažnai Skandinavijoje, taip pat JAV, Pietų Afrikoje, Izraelyje, Rusijoje, aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose, jos repertuare įvairių stilių kamerinė muzika ir stambių vokalinių instrumentinių kūrinių solo partijos.

Dainininkė pirmoji atliko Osvaldo Balakausko, Anatolijaus Šenderovo, Mindaugo Urbaičio ir kitų lietuvių kompozitorių kūrinius.
Už nuopelnus Lietuvos kultūrai Judita Leitaitė 2004 metais buvo apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi, 2005 jai paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2007 tapo „Auksinio disko“ laureate.

Juditos Leitaitės koncertai „Su meile“ vyks:
Vasario 11 d. 18 val. - Lietuvos rusų dramos teatre, Vilniuje.
Vasario 14 d. 17 val. – Alytaus kultūros ir komunikacijos centre.
Vasario 19 d. 18 val. – Raseinių rajono kultūros centre.
Vasario 25 d. 18 val. – Šiaulių miesto koncertų salėje „Saulė“.

VPIO "Trimitas" ir LMAIC inf.