Valstybinis apdovanojimas Juozui Domarkui

Image

50 metų vadovavimo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui jubiliejus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė profesorių Juozą Domarką už Lietuvos vardo garsinimą ir ypatingus nuopelnus šalies kultūrai, menui ir švietimui apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Didžiuoju kryžiumi.

Spalio 4 d. Nacionalinėje filharmonijoje vykusiame koncerte šalies vadovė pasveikino Maestro Juozą Domarką su 50 metų vadovavimo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui jubiliejumi.

Prezidentės teigimu, profesoriaus Juozo Domarko kūrybinė sukaktis reikšminga visai Lietuvos muzikų bendruomenei. Maestro sukūrė išskirtinį Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro braižą ir išugdė didelį būrį talentingų atlikėjų. Jo dėka Lietuva yra svarbi pasaulio muzikinio gyvenimo dalyvė.

Pasak Prezidentės, profesorius Juozas Domarkas, skirdamas daug dėmesio lietuvių kompozitorių kūriniams, nuosekliai puoselėjo ir stiprino nacionalinę kultūrą.

Per 50 vadovavimo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui metų profesorius Juozas Domarkas išugdė savitą interpretacijos su polinkiu į monumentalumą braižą turintį kolektyvą, pajėgų interpretuoti visų stilių simfoninę muziką.

Profesorius Juozas Domarkas yra apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi ir Didžiuoju kryžiumi. Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro vadovas taip pat yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei vyriausybės meno premijos laureatas.

Šalies vadovė palinkėjo J. Domarkui kūrybinio įkvėpimo ir energijos.

Prezidentės spaudos tarnybos ir LMAIC inf.