Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO - septynių muzikantų grupė, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai ir integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė - visi šie žodžiai tinka apibūdinti Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO.

Manantys, kad moderni klasikinė muzika yra kažkas nesuprantamo ar nuobodaus, išgirdę NIKO atliekamus kūrinius, labai tikėtina, pakeis savo nuomonę ir taps tikrais tokios muzikos entuziastais. Atlikdami kūrinius mintinai ir sujungdami populiariosios ir klasikinės muzikos idiomas su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdami dainavimą ar minimalistinę choreografiją, NIKO sukuria stulbinančią patirtį. Efektas užburiantis, rezultatas patrauklus įvairaus amžiaus publikai.

2015 metais NIKO debiutavo vienoje prestižiškiausių koncertų salių - Gewandhaus Leipzige (Vokietija), atlikdami Gedimino Gelgoto pirmąją simfoniją "Extracultural" kartu su Vidurio Vokietijos radijo simfoniniu orkestru, diriguojant maestro Kristjan Jarvi. 2013 metais Vokietijos - JAV leidybinė kompanija Peermusic Classical išleido ansamblio albumą "Music for Strings". Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvės. Koncertinė orkestro geografija aprėpia Didžiąją Britaniją, Islandiją, Norvegiją,  Švediją, Šveicariją, Austriją, Lenkiją, Ukrainą, Latviją, Rusiją, Islandija, Jungtines Amerikos Valstijas.

NIKO buvo įkurtas 2006 metais kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto. NIKO artistai yra jauni, profesionalūs ir iššūkius mėgstantys muzikantai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai:
Augusta Jusionytė (smuikas)
Dalia Simaška (smuikas, altas)
Julija Ivanova (smuikas)
Justas Kulikauskas (violončelė)
David Dumčius (violončelė)
Auris Galvelis (kontrabosas)

Oficiali sveitainė: www.nicomusic.eu

Gyčio Ivanausko teatras ir Naujųjų idėjų kamerinis orkestras

"Never Ignore the Cosmic Ocean"

Festivalis „Festspillene Elverum“ vakar publikai pateikė visiškai naują muzikinę patirtį. Tai buvo nauja, netradicinė kamerinė muzika ir ... o Dieve kokia puiki („cool“) ji buvo! Tai yra klasikinė muzika, atspindinti mūsų laiką ir pajėgi kreiptis į kur kas platesnę auditoriją, o taip pat ir jaunimą. Nėra jokių abejonių, kad mūsų publika išgirs apie šį kolektyvą dar daug daugiau, ir jau labai greitoje ateityje“.

Dienraštis „Hamar Arbeiderblat“, 2016 m. rugpūtis

Po jaudinančio dviejų valandų koncerto, dabar mes žinome: lietuviai muzikantai, pasivadinę  NI&Co vardu, pristato šiuolaikinę minimalistinę, eksperimentinę muziką, ir jie pačius sudėtingiausius savo repertuaro kūrinius atlieka mintinai. Jie pasižymi niekur anksčiau nematytu atlikimo braižu, jų pasirodymuose judesys, išraiškos ir dirigavimo gestai organiškai susijungia su atliekama muzika. Jų muzikos atlikimo jėga yra užimanti kvapą, o kokybė – briliantinė.

E. Ochs, „Ostseezeitung“, 2012 m.

NI&Co muzikavimas savo konceptualumu primena „Apple“ modelį kompiuterijos pasaulyje: emocijas stipriai veikiančia programa, jautriu ir įtaigiu ryšiu su vartotojais, t.y. –  publika, o taip pat ir dizainu, t.y. – prabangiu muzikantų aprangos stiliumi. Kitaip tariant, stygininikai iš Lietuvos ir jų vadovas G. Gelgotas tiesiog pavergė klausytojus, atėjusius į baigiamąjį tarptautinio minimalistinės muzikos festivalio koncertą Kasselyje. 

W. Fritsch, Hessische Allgemeine, 2011 m.