Martynas Levickis

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Akordionas dažniausiai siejamas su tradicine rytų Europos ir pietų Amerikos muzika, tačiau jaunasis lietuvių virtuozas Martynas Levickis siekia įrodyti, kad šis instrumentas tinkamas atlikti bet kokiai muzikai. Jo debutinis albumas, kurį išleido Decca, yra kelionė per daugybę muzikos stilių, kurie yra meniškai pritaikyti parodyti Martyno puikų grojimą. Nuo Bethoveno iki Vivaldžio, Ennio Morricone iki Lady Gaga, jis keliauja su akordeonu aplink pasaulį ir per daugybę amžių.

“Taip, aš noriu pakeisti akordeono įvaizdį”, paaiškina Martynas, “bet aš taip pat bandau parodyti savo sugebėjimus. Visos aranžuotės yra naujos ir ši muzika niekada nebuvo taip sugrota. Yra įdomu laužyti nusistovėjusias taisykles.” Martynas neseniai baigė studijas Londono Karališkojoje muzikos akademijoje ir yra sukaupęs žinias bei techninius sugebėjimus būdingus klasikinės muzikos atlikėjui. Tačiau, jam klasikinė muzika tėra viena repertuaro dalis. “Kažkuriuo savo karjeros metu noriu įrašyti modernių akordeono kompozicijų albumą. Tačiau mano naujasis albumas yra taip pat šiuolaikinės muzikos, tiesiog kitokios.”

2010-aisiais, studijuodamas Karališkojoje akademijoje, Martynas laimėjo TV laidą “Lietuvos talentai” ir tapo garsenybe tėvynėje. Jis galėjo lengvai ten kurti karjerą, tačiau nuo to laiko kai vienas jo mokytojas liepė išvykti iš mažos Lietuvos ir studijuoti užsienyje, Martynas pamatė platesnes galimybes.

Būdamas trijų, Martynas pradėjo eksperimentuoti su akordionu ir patyrė instinktyvų muzikos malonumą. “Mano dėdė padarė didelę įtaką mano muzikiniam išsilavinimui. Jis nupirko mano pirmą akordioną. Tai buvo labai mažas instrumentas su kuriuo nebuvo įmanoma groti daugelio kūrinių. Po kelių metų gavau didelį rusišką akordioną. Grodavau juo prieš veidrodį, kad matyčiau klavišus ir kur padėti pirštus.”

Martyno artimieji pamatė jį grojantį ir parekomendavo muzikos mokytoją. Būdamas aštuonių jis įstojo į muzikos mokyklą, dvylikos jo mokytojai pradėjo siųsti jį į muzikos konkursus. Jis yra laimėjęs apdovanojimus įvairiose Europos šalyse ir po truputį priėjęs prie konservatorijos. 2004-aisiais jis tapo pirmuojiu akordeonistu gavusiu Lietuvos Karalienės Mortos prizą. Jo įspūdingas talentas muzikai tapo galimybe išvykti ir 2008-aisiais Martynas padarė lemtingą sprendimą keltis į Londoną. 2009-aisiais jis laimėjo 71-ąjį Amerikos akordeonistų asociacijos konkursą Memfyje, o 2010-aisiais antrą vietą Gala-Rini tarptautiniame konkurse Kalifornijoje. Tais pačiais metais jis laimėjo konkursą "Coupe Modiale" - akordionistų pasaulio čempionatą.

Pirmyn ir aukštyn. Martynas jau yra grojęs prestižinėse salėse - Purcell kambarys, Karališkoji festivalių salė, Wigmore salė. The Times of London gyrė jo “meistriškumą grojant instrumentu, kadaise nurašytą kaip nerimtą.” Jis koncertuoja begales kartų kiekvienais metais, tačiau nepaisant šios sėkmės, Lietuva Martynui vis dar itin svarbi: “jeigu norite puikaus savaitgalio”, jis skatina, “tiesiog nuvykite į Vilnių ir pasivaikščiokite, nes tai tikrai puikus miestas.” Galbūt net išgirsite kažką grojant akordeonu.

Saint-Saëns Introduction and Rondo Capriccioso in A minor, Op. 28 (excerpts)

Astor Piazzolla Libertango

Mozart Piano Sonata No. 11 in A major, K 331: Rondo 'Alla Turca'

Martynas Levickis on BBC One Breakfast - 2013 07 01

Lietuvos talentai 2010 11 21

Vengrų šokis / Hungarian Dance No.5 in G Minor

Lady Gaga - Telephone on Accordion

Vivaldi: Iš Metų laikų / 'Winter" from 'The Four Seasons'

"Por Una Cabeza" with David Garrett - Live in Berlin

Martynas ir Avi Avatal - Sinfini Session Live

New Season's Opening of Lithuania's Leading TV

Sunday Squeeze - Martynas plays 'Take On Me' at Hampton Court Palace!

Václav Trojan Fairy Tales, A Concerto for Accordion (excerpts)

Koncertas nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, 2014 10 25

Festivalio „Gaida“ pradžios koncertas

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Solistai: MARTYNAS LEVICKIS (akordeonas), VYTAUTAS GIEDRAITIS (klarnetas)

Dirigentas ROLAND FREISITZER

HANNA KULENTY – „Part One“;

UGNĖ GIEDRAITYTĖ – „Iris“ klarnetui ir orkestrui;

SOFIA GUBAIDULINA – „Puota maro metu“ („Das Gastmahl während der Pest“) simfoniniam orkestrui;

RŪTA VITKAUSKAITĖ – Ashraga akordeonui ir orkestrui, pasaulinė premjera