Kasparas Uinskas

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Kasparas Uinskas gimė 1979 Druskininkuose Lietuvoje. Groti fortepijonu pradėjo būdamas šešerių savo gimtajame mieste. Nuo 1990 atvyko į Vilnių studijuoti Čiurlionio meno mokykloje (dabar – Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla), vėliau tęsė studijas B.Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kurią baigė 1997. Aukštosios mokyklos studijas pradėjo Varšuvos Frederico Chopino muzikos akademijoje, o 2001 - pasaulinio garso menų mokykloje The Juilliard School New Yorke (JAV). Šiuo metu Kasparas Uinskas tęsia magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Veronikos Vitaitės fortepijono klasėje. Nuo pat studijų pradžios Kasparas išsiskyrė emociniu jautrumu muzikai, ypatinga fantazija, vaizduote ir virtuoziškumu. Visi šie gabumai lėmė apdovanojimus nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, tarp jų - 1996 pirmoji vieta tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų konkurse. 1997 garsiajame Šveicarijos Verbier klasikinės muzikos festivalyje – viename prestižiškiausių Europos muzikos renginių, buvo apdovanotas Reuter informacinės agentūros Grand Prix ir kvietimu 1998 debiutuoti tame pačiame festivalyje. Solinius rečitalius taip pat grojo festivaliuose: Aspen  Music Festival (JAV, 2000), Music Festival of the Hamptons (JAV, 2002), Holland Music Sessions (Olandija). Kasparas Uinskas koncertavo JAV, Šveicarijoje, Olandijoje, Čekijoje, Lenkijoje.  2007/2008 debiutavo „Weill Recital Hall at Carnegie Hall“ salėje Niujorke, Vašingtono J.F. Kennedy Center Millennium Stage, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje bei eilėje kitų salių.                                                                                                                        
Šiuo metu jis kaip solistas aktyviai koncertuoja Lietuvoje: groja su orkestrais bei atlieka kamerinę muziką. 2005 Klaipėdos muzikos pavasario festivalyje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant maestro Juozui Domarkui, Kasparas Uinskas atliko antrąjį Chopino koncertą f-moll fortepijonui ir orkestrui. Šį kūrinį pianistas su didžiuliu pasisekimu taip pat atliko Kauno bei Vilniaus filharmonijose, diriguojant Tadeuszui Wojciechowskiui. Nors platus šio atlikėjo repertuaras apima nuo Bacho iki 20 amžiaus kompozitorių kūrinių, tačiau ypatingą vietą jo repertuare užima Frederico Chopino muzika. 2006 „Baltic Optical Disc“ išleido Kasparo Uinsko debiutinį albumą su F.Chopino kūriniais.


Atlikėjas dažnai kviečiamas į radijo ir televizijos laidas. 2007 Niujorko klasikinės muzikos radijas „WQXR The Classical Music Radio of The New York Times“ Davido Dubalio vedamoje laidoje „Reflections from the Keyboard“ transliavo įrašus iš Kasparo Uinsko albumo su F. Šopeno kūriniais.


Muzikos recenzentai ypač pabrėžia jaunojo muzikos virtuozo Kasparo Uinsko interpretacijos unikalumą, kurią ženklina turtinga vaizduotė, išraiškos priemonių gausa, sugebėjimas laisvai ir tiksliai realizuoti sumanymą.


2008 Lietuvos Respublikos kultūros ministerija atlikėjui skyrė valstybinę stipendiją tarptautinei koncertinei veiklai vykdyti.

Chopin Sonata No. 3 Op. 58, Wigmore Hall

Tchaikovsky Koncertas Nr. 1, I dalis

F. Chopin Noktiurnas f-moll Op. 55 Nr. 1

Debussy Clair de Lune

Rachmaninov Sonata b-moll, Op.36, Nr. 2, 1 dalis

Chopin Noktiurnas Op. 48 Nr.1, Wigmore Hall

Chopin Polonezas-Fantazija Op. 61

Brahms Koncertas Nr. 1, dirigentas Atvars Lakstigala

Lapkričio 7 dieną fortepijono muzikos mėgėjus į Nacionalinės filharmonijos didžiąją salę pakvietė šiemet LMTA magistro laipsnį įgijęs pianistas Kasparas Uinskas. (...) Sulig kiekvienu nauju kūriniu K. Uinsko klausytis buvo vis įdomiau, o koncerto pabaigoje atlikta sudėtinga S. Rachmaninovo trijų dalių Sonata klausytojų neapvylė: ji tapo viso vakaro kulminacija. Didelę garsinę drobę pianistas nutapė vienu mostu, virtuoziškai ir su įkvėpimu, atskleisdamas geriausias savo savybes. (...) K. Uinskas – mąstantis, sunkiausias partitūras lengvai įveikiantis jaunas virtuozas.

Daiva Tamošaitytė, Pirmasis Kasparo Uinsko rečitalis Vilniaus filharmonijoje, Muzikos barai, 2007 11 09

Kasparas Uinskas turi viską, kas būdinga didžiam pianistui ir muzikui... K. Uinsko Niujorko debiutas tapo įspūdinga jo tarptautinės karjeros pradžia.

„New York Concert Review“, 2008

Aš seku Kasparo Uinsko karjerą nuo to momento, kai 2005 m. mes kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atlikome F. Chopino antrąjį koncertą f-moll, kuris susilaukė didelio pasisekimo. Nuo pat pradžių įžvelgiau jame ne tik puikų virtuozą, bet ir nepaprastai gilų menininką. Kiekvieną kartą, kai jį girdžiu grojant, įsitikinu, kad jis yra charizmatiškas, aukščiausio lygio atlikėjas.

Juozas Domarkas, dirigentas

...Lietuvių pianisto K. Uinsko pasirodymo toli gražu negalima pavadinti eiliniu įvykiu itin turtingame Berlyno muzikiniame gyvenime... Nors tai buvo K. Uinsko debiutas Berlyno filharmonijoje, šis atlikėjas jau yra toli pažengęs savo meninio tobulėjimo kelyje. Jo grojimo technikai nebelieka ko palinkėti... be abejo šis pianistas yra vertas tarptautinės publikos dėmesio.

Antje Rößler, „Klassik in Berlin“

Trijose savo šalies kompozitoriaus Balio Dvariono miniatiūrose, K. Uinskas įsikūnijo į tyrą vaikišką pasaulį, atskleisdamas šių kūrinių žavesį bei turtingą harmoniją, primenančią Medtnerį ir Čaikovskį.

Rorianne Schrade, „New York Concert Review“