Ieva Pranskutė (smuikas)

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Ieva Pranskutė gimė 1992 Vilniuje. Būdama penkerių metų, pradėjo mokytis groti smuiku; šešerių jau grojo solo su Lietuvos kameriniu orkestru. 1999 - 2011 mokėsi  Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, mokytojos - ekspertės Beatos Šmidtienės, o nuo 2010 - profesorės I. Armonaitės klasėje.


Jaunoji smuikininkė nuo pat vaikystės dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose bei koncertuose: 1998 ji pirmą kartą debiutavo kaip solistė su Lietuvos kameriniu orkestru.
Dalyvavo konkursuose, kur tapo laureate ar diplomante:
- I tarptautinis S.Sondeckio konkursas (Lietuva, 2003) - III vieta.
- I tarptautinis konkursas "OLYMPO MUSICALE" (Lietuva, 2005) - I vieta.
- II tarptautinis konkursas"OLYMPO MUSICALE" (Lietuva, 2008) - I vieta.
-III tarptautinis S.Sondeckio konkursas (Lietuva, 2010) - II vieta.
Ne kartą koncertavo su Lietuvos kameriniu, Vilniaus Šv. Kristoforo bei M. K. Čiurlionio menų gimnazijos orkestrais. Dalyvavo meistriškumo kursuose pas smuikininką Sergey Malov ir prof. P. Munteanu.
Ieva Pranskutė jau mokykloje pasižymėjo kaip įvairių kamerinių ansamblių dalyvė bei puki kamerinės muzikos atlikėja. 2008 ji subūrė styginių kvartetą, (jame griežė I smuiku), kuriam vadovavo Valstybinio Vilniaus kvareto pirmas smuikas - prof. Audronė Vainiūnaitė. Su šiuo kvartetu prasiplėtė Ievos koncertinė veikla: ansamblis  koncertavo daugelyje Lietuvos miestų, ne tik menų gimnazijai, bet ir Vilniui bei visai šaliai  atstovavo užsienyje.
2010 kvartetas dalyvavo kamerinės muzikos konkurse "Pavasario sonata", užimdama III vietą. Smuikininkė Ieva su pianiste Monika Daržinkevičiūte pelnė II vietą.
2011 dalyvavo prestižiniuose "NACIONAL YOUNG STRING QUARTET WEEKEND" kursuose Mančesteryje (G.B.), kuriuos vedė  Didžiosios Britanijos, Austrijos, Vokietijos ir Čekijos akademijų bei konservatorijų profesoriai.


M. K. Čiurlionio menų gimnazijos kvartetas buvo pakviestas surengti koncertą prestižinėje "Wigmore Hall" salėje Londone, kurioje groja geriausi šiuolaikiniai solistai ir styginių kvartetai. Be to, 2011 jam suteikta garbė  koncertuoti  Europos parlamente Briuselyje ir Turkijoje.
Nuo 2011 metų Ieva Pranskutė studijuoja Muzikos ir vaizduojamųujų menų Universitete Vienoje, prof. Christian Altenburger klasėje.