Fortepijoninis kvartetas "Confero"

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

2016 metais Pažaislio festivalio metu susibūręs fortepijoninis kvartetas „Confero“ – vieni perspektyviausių jaunosios kartos atlikėjų, sėkmingai tęsiančių dar M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje užsimezgusią draugystę. Kvartetą sudaro: smuikininkas Algirdas Šochas, altininkė Ieva Sruogytė, pianistas Ugnius Pauliukonis bei prancūzų violončelininkas Raphaël Unger. Išvertus iš lotynų kalbos žodis „Confero“ reiškia „burtis“. Tai atspindi po Europą (Anglijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje) išsibarsčiusių atlikėjų idėją – nepaisant ribojančių atstumų jungtis ir rengti kokybiškos klasikinės muzikos koncertus Lietuvoje ir užsienyje.

„Confero“ fortepijoninio kvarteto idėja apima keletą veiklos sričių. Pirmiausia tai yra tikslas kas kartą sudaryti aiškios temos, vientisą, struktūriškai tolygią programą. To pasekoje, fortepijoninis kvartetas neretai imasi ir trio ar duetų sudėčių kūrinių, kad koncertas turėtų ne tik prasmę bet ir vystymąsi. 

Antra bet ne mažiau svarbi „Confero“ veikla susijusi su švietimu. Muzikantai patys parinka koncerto programą ir eigą, prieš koncertą ar net jo metu imasi bendrauti su publika norėdami kuo aiškiau perduoti savo muzikines idėjas ir taip galbūt sukurti artimesnį ryšį su klausytojais. Visi „Confero“ atlikėjai yra taip pat ir diplomuoti pedagogai, kurie dalinasi savo žiniomis su įvairaus amžiaus muzikantais. „Confero“ planuose yra ir pedagoginių koncertų rengimas vaikams bei jaunimui.
Trečioji „Confero“ veikla yra susijusi su naujų kūrinių atlikimu ir bendradarbiavimu su nūdienos kompozitoriais. Kvarteto atlikėjams yra ypač svarbu groti įvairią muziką ir parodyti klausytojams, kad nėra jokios ribos tarp klasikinės ar romantinės muzikos ir šiuolaikinės XXI-ojo amžiaus muzikos. Muzika kaip ir kiekvienas reiškinys turi labai vientisą ir logišką vystymąsi. Remdamiesi šia žinute, „Confero“ muzikantai siekia įtraukti kuo įvairesnius kūrinius į savo programas.

Algirdas Šochas

BIOGRAFIJA

Vienas perspektyviausių jaunosios kartos lietuvių smuikininkų Algirdas Šochas gimė muzikų šeimoje, Vilniuje. Sulaukus penkerių, pirmoji pažintis bei pirmosios smuiko pamokos įvyko jo mamos dėka. Būdamas devynerių Algirdas įstojo į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, Beatos Vasiliauskaitės-Šmidtienės smuiko klasę, o jau būdamas dešimties debiutavo kaip jaunasis solistas grieždamas V. Monti Čardašą kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu maestro Sauliaus Sondeckio.

Nuo dvylikos metų jaunasis smuikininkas dalyvavo daugelyje tarptautinių konkursų bei liko puikiai įvertintas: 1 vieta tarptautiniame konkurse Siguldoje, 1 Vieta tarptautiniame konkurse Gradus at Parnasum Kaune, pirmosios vietos Z. Fibich bei L. Janacek konkursuose Vilniuje, 2 vieta Elise Meyer Konkurse Hamburge. Jaunasis smuikininkas buvo dažnas svečias festivaliuose, tokiuose kaip garsaus smuikininko ir dirigento V. Spivakovo  festivalis „Maskva sutinka draugus“, Maskvoje, šiuolaikinės muzikos festivalis Opus XXI Avinjone, Prancūzijoje ir daugelyje kitų.

2008-2010 metais A.Šochas studijavo tarptautinėje muzikos akademjoje „Incontri col Maestro“ Imolos mieste Italijoje prof. Pavel Berman klasėje, o 2010 metais įstojo į Hamburgo aukštąją muzikos ir teatro akademiją, į prof. Boris Garlitsky klasę. 2017 m. smuikininkas baigė magistro studijas prof. Tanja Becker-Bender klasėje ir šiuo metu studijuoja aspirantūroje.

Algirdas Šochas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: Rusijoje, Azerbaidžane, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Olandijoje, Belgijoje, Austrijoje, Vokietijoje. Smuikininkas yra grojęs solo su daugeliu orkestrų, tokių kaip Baku Gara Garayev kamerinis,  NI&Co kamerinis, Lietuvos Valstybinis Simfoninis, Hamburgo HfMT Simfoninis orkestras diriguojmas maestro Ulrich Windruhr ir t.t. Atlikėjas daug laiko skiria kamerinei muzikai, jam teko garbė muzikuoti kartu su smuikininke Joanna Kamenarska, pianistu bei kompozitoriumi Leon Gurvitch, Deutsche Grammophon prezidentu klarnetininku Dr. Celemens Trautmann ir kitais. Kartu su bičiuliais yra įkūręs „Confero“ fortepijoninį kvartetą, aktyviai koncertuojantį Lietuvoje „Užutrakio vakarų“ bei „Pažaislio“ festivaliuose.

2007-2010 smuikininkas buvo M. Rostropovičiaus fondo stipendininkas Lietuvoje, 2011-2013 „Oscar und Vera Ritter Stiftung“ stipendininkas Hamburge, o nuo 2014 yra Yehudi Menuhin „Live Music Now“ stipendininkas Hamburge.

Algirdas Šochas yra apdovanotas Lietvos prezidento Valdo Adamkaus už pasiekimus muzikos srityje bei yra pelnęs Karalienės Mortos premiją. 2015 m. Hamburge atlikėjas kaip vienas perspektyviausių jaunosios kartos smuikininkų buvo apdovanotas specialia „Berenberg“ banko stipendija.

Ieva Sruogytė

BIOGRAFIJA

Altinininkė Ieva Sruogytė baigė bakalauro studijas Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje pas profesorių P. Radzevičių ir išvyko tobulintis į Paryžių. 2015-aisias metais Nacionalinėje Paryžiaus Konservatorijoje įgijo magistro diplomą pas vieną žymiausių koncertuojančių altininkų Antoine Tamestit.

Šiuo metu atlikeja tęsia studijas šioje konservatorijoje gilindamasi į šiuolaikinės muzikos repertuarą. Šalia įvairiu nacionalinių laimėjimų kaip solistė ir kvarteto muzikantė, Ieva buvo gerai įvertinta tarptautiniame J. Brahmso konkurse Austrijoje ir grojo superfinale. Kaip orkestro muzikantė ji tris metus iš eilės atstovavo Lietuvai Europos Sajungos Jaunimo Orkestre ir koncertavo žymiausiose pasaulio salėse (Amsterdamo Concertgebouw, Berlyno Konzerthaus, Londono BBC Proms, New York Carnagie Hall ir kt.). Nuo praeitų metų Ieva groja Paryžiaus Konservatorijos Laureatų Orkestre. Altininkė yra kviečiama dalyvauti įvairiuose festivaliuose: Musique aux 4 horizons, Festival de Messiaen, Festival de Monaco „Printemps des Arts“,  Musical chairs in Montréal, Festival de Montpellier.

Ieva yra stipendininkė Fondation François-Louis Baradat ir Fondation Meyer. Aktyvų atlikejos gyvenima Ieva papildo studijuodama alto pedagogikos magistrą ir dėstydama vienoje iš Paryžiaus konservatorijų.

Raphaël Unger

BIOGRAFIJA

Prancūzų violončelininkas R. Unger nuo 2012 – ųjų metų yra vieno pagrindinių Paryžiaus orkestrų violončelininkas – Orchestre National d'Ile de France. Šiais metais baigė Nacionalinės Paryžiaus Konservatorijos magistrą pas pripažintus pedagogus Régis Artielle, Philippe Muller, Ophélie Gaillard ir Raphaël Pidoux. Violončelininkas aktyviai koncertuoja kaip kamerinės muzikos atlikejas įvairiuose festivaliuose: Festival de violoncelle de Beauvais, Musique aux 4 horizons (Ronchamp). Raphaël yra pirmos vietos laureatas „Concours de Cordes d'Epernay“, finalistas E.Bloch tarptautiniame konkurse Londone ir gerai įvertintas tarptautiniame IX – ajame Lutoslawski violončelistų konkurse Varšuvoje.

Nuolat tobulinasi meistriškumo kursuose pas pasaulyje pripažintus pedagogus Gary Hoffman, Nicklas Schmidt, Jens-Peter Maintz ir Franz Helmerson. Violončelininkas magistro baigiamajame darbe tyrinejo klausytojų motyvacijas lankantis klasikinės muzikos koncertuose. Prie aktyvios moderniosios violončelės veiklos Raphaël groja ir klasikinės, baroko epochos instrumentais: violončele picolo, viola da gamba, baroko violončele.

Ugnius Pauliukonis

BIOGRAFIJA

Ugnius Pauliukonis – jaunosios kartos pianistas, jo kūrybinėje erdvėje telpa įvairių epochų muzika, o artimiausi širdžiai – romantiniai kūriniai. Savo harizmatiška energija pianistas sugriebia klausytojų dėmesį nuo pat primo prisilietimo prie fortepijono klavišų ir išlaiko jį iki paskutinio akordo.

Ugnius Pauliukonis skambinti fortepijonu pradėjo Širvintų muzikos mokykloje, būdamas penkerių metų (mok. Eilinos Stropaitės klasėje). Vėliau mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mokytojo Donaldo Račio fortepijono klasėje).

2009 m. Ugnius privačiai mokėsi pas Valentiną Berman (Italija). 2010-ais pradėjo studijuoti Šiaurės Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje (Anglija), profesoriaus Graham Scott fortepijono klasėje.

Studijuodamas koledže laimėjo pirmąsias premijas Mark Ray, F. Schubert, L.Beethoven pianistų konkursuose. Ugnius yra pelnęs laureato ir diplomanto vardus respublikiniuose ir tarptautiniuose pianistų konkursuose: Amy Brant pianistų konkursas Birmingham mieste, L. van Beethoven, F. Schubert konkursai Mančesteryje.

Vienas žymiausių Ugniaus apdovanojimų yra Šiaurės Karališkojo Muzikos Koledžo Auksinis Medalis 2013 metais. Tais metais buvo pirmas kartas, kai per visą koledžo istoriją, Ugnius buvo vienintelis atlikėjas apdovanotas šiuo prestižiniu apdovanojimu. Ugnius yra pastovus svečias Ribchester, Lake Destrict Muzikos festivaliuose.

Talentingu pianistu domisi medija: Ugnius davė keletą interviu BBC3 radijui bei žurnalui „The Pianist Magazine“’, apie jį, susižavėjusi rašė Aldona Eleonora Radvilaitė “7 md” po koncerto festivalyje „Sugrįžimai.“

2012 m. grojo su Kauno miesto ir Mančesterio Beethoven simfoniniais orkestrais, Vilniaus nacionalinėje filharmonijoje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kauno valstybinėje filharmonijoje. 2013/14 metais Ugnius koncertavo Kristupo Vasaros Festivalyje, XVI tarptautiniame muzikos festivalyje „Sugrįžimai“ Vilniuje, Druskininkuose, Perugia Festivalyje (Italija), taip pat koncertavo Latvijoje ir Estijoje. 2015 metų spalio mėnesį pianistas debiutvo žymiojoje ‘’The Bridgewater Salėje’’ bei koncertuos Klaipėdoje ir Kauno filharmonijoje. 2016 pavasari debiutas Wigmore Hall salėje, Londone.

Ugnius yra aktyvus ir meistriškumo kursų dalyvis. Tobulinosi pas žinomus profesorius bei pianistus iš viso pasaulio: Jerome Lowenthal (JAV), Eduardo Delgado (Argentina), Ilana Vered (Izraelis), Michael Lewin (JAV), Sasha Starcevich (JAV), Eveline Branckart (JAV,Belgija), Matti Raekalio (Suomija/Vokietija), Lang Lang (Kinija), Jean-Efflam Bavouzet (Prancūzija), Valentina Berman (Italija/Rusija), Stephen Hough (Australija/Didžioji Britanija) bei Noriko Ogawa (Japonija).

Šiuo metu pianistas magistro studijas tęsia Šiaurės Karališkajame Muzikos Koledže, kur buvo apdovanotas prestižine ABRSM Didžiosios Britanijos stipendija.

2018 m. gegužės mėnesį Ugnius debiutavo su „BBC“ filharmonijos simfoniniu orkestru.

Repertuaras

Robert Schumann

fortepijoninis kvartetas Es – Dur, op. 47

Gabriel Fauré

fortepijoninis kvartetas nr. 1 c – moll, op. 15

Johannes Brahms

fortepijoninis kvartetas nr. 1 g – moll, op. 25