Duo Sensibile

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Viktorija Zabrodaitė (fleita) baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą (doc. Liongino Čiapo kl.), tobulinosi prof. Imanto Sneibio (Latvija), prof. Zdeneko Bruderhanso (Čekija) bei kitų žymių fleitos pedagogų meistriškumo kursuose.

Fleitininkė atlieka įvairias programas koncertų cikluose "Mūsų miesteliai", dalyvauja muzikinio švietimo programoje "Beauštanti aušrelė". V. Zabrodaitė dažnai matoma įvairių festivalių bei koncertų afišose. Tai - "Sugrįžimai", "Alma mater musicalis", "Paežerių", Pažaislio, "Biržų pilies", "Netradicinių ansamblių fantazija ir žavesys", "Rūmų muzika", "Didysis muzikų paradas". Tarptautiniame festivalyje "Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu" fleitininkė grojo kompozitoriaus Vytauto Barkausko misterijoje "Vasara, Druskininkai, 2005" (2005), ir Giedriaus Kuprevičiaus kūrinio "Echo-Aidas" premjeroje. (2008).

Atlikėja pasirodo su įvairių sudėčių anasambliais, o koncertiniai keliai veda po visą Lietuvą ir toli už jos ribų. Tarp fleitininkės scenos partnerių yra Kęstučio Grybausko pianistų kvartetas, pianistė Šviesė Čepliauskaitė, su kuria įkurtas ansamblis "Duo Sensibile", žymūs Lietuvos ir Vokietijos vargonininkai, akordeonų kvintetas "Modus", "Duo Strimaitis", trio "Grazioso". Su pastaruoju ansambliu, kuriame dar dalyvauja operos solistė Joana Gedmintaitė bei pianistė Vilma Rindzevičiūtė-Zbinden koncertuota itin daug Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, 2006 išleista kompaktinė plokštelė. Taip pat fleitininkės įrašų yra Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje. 

Atlikėja sėkmingai derina koncertinę atlikėjišką veiklą su pedagogine - yra ilgametė fleitos specialybės pedagogė Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje.

 

Švesė Čepliauskaitė (fortepijonas) baigė asistentūrą stažuotę ir meno aspirantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Jurgio Karnavičiaus kl.), stažavo F. Chopino muzikos akademijoje Varšuvoje (prof. Barbaros Hesse-Bukowskos kl.). Tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje.

Pianistė dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose užsienyje ("Lake District Summer Music" Didžiojoje Britanijoje, "Lato z Chopinem", "Chopin w barwach jesieni", "Floralia muzyczne", "Koncerty Chopinowskie w Lazienkach Krolewskich" Lenkijoje) ir Lietuvoje ("Sugrįžimai", "Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu", "Muzikos ruduo", Tytuvėnų vasaros festivalis ir kt.) bei muzikiniuose projektuose ("Didysis muzikų paradas". "Alma mater musicalis", "Tebūnie naktis", "F. Chopino salonas Vilniaus paveikslų galerijoje" ir kt.). Pianistė yra parengusi kamerinės muzikos bei muzikinių literatūrinių programų su Lietuvos ir užsienio atlikėjais.

Didžiausią Š. Čepliauskaitės solinio repertuaro dalį sudaro romantikų kūriniai. Ypač pianistei artima Fryderyko Chopino kūryba. Ji pirmoji Lietuvoje įrašė visus F. Chopino valsus (2004), parengė unikalias koncertines programas, atskleidžiančias F. Chopino ir Lietuvos kūrėjų sąsajas (CD "CHOPIN LT" 2010). 2011 m. Šviesė Čepliauskaitė apdovanota Lenkijos Respublikos garbės ženklu "Už nuopelnus Lenkijos kultūrai". Pianistė aktyviai dalyvauja puoselėjant kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio kūrybą - greta koncertų ir paskaitų šia tema, ji drauge su aktore Virginija Kochanskyte ir dainininke Giedre Zeicaite pirmąkart Lietuvoje įrašė M. K. Oginskio romansus, kūrinius fortepijonui ir savo improvizaciją Oginskio polonezo tema (CD "M. K. Oginskis, Atsisveikinimas su Tėvyne", 2009).