Donatas Bagurskas (kontrabosas)

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Donatas Bagurskas gimė 1981. Baigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją, studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dalyvavo meistriškumo kursuose pas Duncan McTier ir Miloslav Jelinek. Nuo 2000 metų atlikėjas yra Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kontrabosų grupės koncertmeisteris.
Kaip solistas su  Lietuvos kameriniu orkestru koncertavo kamerinės muzikos festivalyje „Nakties serenados“, atliko  Giovanni Bottesini „Gran  Duo Concertante“ smuikui ir kontrabosui (dirigentas Robertas Šervenikas); su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (dirigentas Donatas Katkus) atliko: Carl Ditters von Dittersdorf „Symphonie Concertante“ altui ir kontrabosui, Miklos Maros „Sinfonia Concertante“ smuikui, violočelei ir kontrabosui, festivalyje „Druskomanija“ atliko  Denis Grockij specialiai parašytą ir skirtą pirmajam atlikėjui D. Bagurskui Koncertą kontrabosui, Tomo Kutavičiaus „Triplum“ smuikui ir kontrabosui; pirmą kartą Lietuvoje pagrojo Giovanni Bottesini Koncertą Nr.2 h-moll (dirigentas Leonidas Dorfmanas); su Klaipėdos kameriniu orkestru  pagrojo bei įrašė G.Bottesini koncertą kontrabosui ir orkestrui Nr.2 h-moll (dirigentas  D. Katkus); su Kauno simfoniniu orkestru atliko Igor Stravinskij siuitą „Pulcinella“ styginių kvintetui ir orkestrui (dirigentas Modestas Pitrėnas). Kontrabosistas nuolat bendradarbiauja su Čurlionio ir Chordos kvartetais, yra ansamblio „4 Tango“ narys www.4tango.lt, koncertuoja su Vilniaus festivalio orkestru, dalyvauja senovinės muzikos projektuose, juos įgyvendina su Baltijos šalių baroko orkestru bei Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“.


D. Bagurskas groja Italų meistro Gasparo da Salo kontraboso kopija, kurią 1995 padarė Vokiečių meistras Horst Grünert www.gruenert.com.