Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Vargonininkė dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė yra istorinių atlikimo praktikų propaguotoja, o ypatinga domėjimosi sritis yra XVII a. Šiaurės Vokietijos vargonų meistrai ir J. S. Bachas. Ji baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir įgijo vargonų atlikėjo bakalauro ir magistro laipsnius. 2001-2003 m. studijavo Rytų Mičigano universitete (JAV), kur įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą (prof. P.Ruiter-Feenstra klasė), o 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį (prof. G.Ritchie ir Q.Faulkner klasės). Jos daktaro disertacijos tema buvo apie XVIII a. Karaliaučiaus vargonų meistrą A.G.Casparini ir jo vargonus.

A.Motūzaitė-Pinkevičienė laimėjo kelis prestižinius konkursus ir prizus, tarp jų Geriausio atlikėjo konkursą Rytų Mičigano universitete 2003 metais. Jos koncertinė veikla driekiasi per įvairias Europos šalis ir JAV, kur dalyvavo keliuose svarbiuose tarptautiniuose festivaliuose. Ji dalyvavo įvairiuose prestižiniuose vargonų meistriškumo kursuose ir akademijose Švedijoje, Nyderlanduose, JAV ir kitose šalyse. Kartu su vyru, V.Pinkevičiumi, vargonininkė dažnai koncertuoja vargonų duetu.

Šiuo metu A. Motūzaitė-Pinkevičienė dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje muzikos teorijos skyriuje, yra Vilniaus universiteto vargonininkė ir kartu su Vidu Pinkevičiumi vadovauja VU vargonų studijai "Unda Maris".
 

Franz Seydelmann Sonata I C-dur I Allegro (Casparini 1776 organ) (Pinkevičius vargonų duetas)

Franz Seydelmann Sonata I C-dur II Andantino (Casparini 1776 organ) (Pinkevičius vargonų duetas)

Franz Seydelmann Sonata I C-dur III dalis (Casparini 1776 organ) (Pinkevičius vargonų duetas)